StrongFirst Bodyweight Instructor Certification 08 – 09.11.2014

Chcesz być w stanie wykonać prawdziwy trening siłowy w każdej chwili i miejscu, korzystając tylko z wagi swojego ciała?

Poznaj mowę ciała siły – i zamień całe ciało w zaciśniętą pięść! Oto kurs Strongfirst Bodyweight.

Siła to umiejętność. W Rosyjskiej nauce sportowej istnieje nawet termin umiejętność siłowa. StrongFirst usystematyzowało subtelne i wiodące umiejętności siłowe z wielu różnych dyscyplin sportowych. Od detali oddychania i postury dawnych sztuk walki do najnowszych odkryć nauki. Od technik treningowych elity trójboistów do najnowszych przełomów w biomechanice kręgosłupa. Od tricków zawodników armwrestlingu (siłowania na rękę) dotyczących zwiększenia siły dźwigni po „sztuczki” fizjoterapeutyczne mające na celu obudzenie nieposłusznych mięśni. Od doświadczenia Rosyjskich sztangistów po tajemnice gimnastyków ze wschodniej Europy. Po raz pierwszy w historii ta bogata i różnorodna baza wiedzy została zorganizowana w logiczny i przejrzysty system mający na celu zapewnić natychmiastowy przyrost siły.

Kiedy już się opanuje mowę ciała najsilniejszych, będzie można zastosować ją do większości ćwiczeń i ruchów gimnastycznych. Waga ciała, kettlebell, sztangi – do wyboru do koloru. Amerykański rekordzista w wyciskaniu na sztangę Jack Reape zwraca uwagę, że jeśli utrudnimy sobie ćwiczenia z wagą ciała to wyciskanie sztangi stanie się łatwiejsze. Różne modalności oporu dają sumarycznie lepsze efekty – jeśli trenujesz pod określony cel. System StrongFirst w tym zakresie łączy się z programem walki Marine Corps: „Jeden umysł, dowolna broń.”

Tak się składa, że wielcy faceci, którzy przerzucają tony żelastwa powinni opanować siłę własnego ciała dla samych siebie. Jak możemy mówić o sobie, że jesteśmy silni, jeśli nie jesteśmy w stanie sprawnie korzystać z własnego ciała? Ponad 450-kilogramowy przysiad Buda Jeffriesa jest niesamowity – lecz nie zadziwiający patrząc na budowę jego ciała. Tym co sprawia, że Bud jest niesamowity jest to, że może stanąć na rękach i zrobić tak tuzin pompek – coś do czego nie jest zbudowany. Ed Coan, największy trójboista wszech czasów w ramach swojego treningu zwykł robić 10 podciągnięć (bez bujania) z dodatkowym obciążeniem 68 kg. Dzisiaj Rosjanie rządzą niemal niepodzielnie w tej dyscyplinie. Myślicie, że to przypadek, że przeciętny rosyjski trójboista podciągnie się 22 razy?  Bo my nie.

Na szkoleniu SFB czeka Was nie fontanna a gejzer wiedzy. Jedyny w swoim rodzaju program budujący siłę i przyrost mięśni. Nauczycie się jak wpasować ćwiczenia z wagą ciała do programów treningowych ze sztangą czy kettlebell. Cała prawda o izometrii … oraz wiele, wiele więcej.

Będziecie silniejsi – o wiele silniejsi – jeszcze przed zakończeniem szkolenia. I wyjdziecie z niego jako o wiele lepsi trenerzy.

Szkolenie poprowadzi:  StrongFirst Master Instructor – Peter Lakatos


Termin Kursu: 08-09.11.2014

  • I dzień: 09:00-18:00
  • II dzień: 09:00-18:00

Cena kursu:

  • wpłata do 20.10.2014r. – 1095 USD
  • wpłata po 20.10.2014r. – 1295 USD

Jak dokonać wpłaty?

  • I sposób: Bezpośrednio poprzez stronę główną StrongFirst: pełna procedura rejestracyjna oraz dokonywanie opłat za kurs TUTAJ
  • II sposób: Drugi sposób – to wpłata poprzez Centrum Kettlebell Polska – należy wówczas skontaktować się z CKB mailowo: dwalus@poczta.fm i otrzymać procedurę.

Po wybraniu którejkolwiek opcji, należy skontaktować się z CKB i podać swoje dane na: dwalus@poczta.fm


Miejsce kursu


Cały 2 dniowy kurs instruktorski odbędzie się w CentrumKB w Zielonej Górze, w Ośrodku Iron Church ul. Zacisze 16 (wejście od strony dużego billboardu).

Zobacz krótką migawkę z kursu SFB: TUTAJ


Wymagania Certyfikatu


Kandydaci na instruktora muszą przejść dwa testy:

  1. Bezpieczna i skuteczna nauka technik.
  2. Sprawdzian siłowy.

Test z nauczania ma miejsce na zakończenie szkolenia.

Kandydaci mogą wykonać sprawdziany siłowe w trakcie szkolenia lub mogą podesłać film do 6 miesięcy od czasu zakończenia szkolenia.

Sprawdzian siłowy dla mężczyzn to pompka na jednej ręce i jednej nodze, Sprawdza się jedną stronę.

Sprawdzian siłowy dla kobiet to pompka na jednej ręce z nogami na szerokości barków.

W rzadkich przypadkach, trener lub zawodnik, zasłużony na poziomie narodowym lub międzynarodowym, może być zwolniony z testu z powodu kontuzji.

Cenrtyfikat jest ważny przez okres dwóch lat po zakończeniu szkolenia.

Info o kursie: TUTAJ

Zgłoszenia kandydatów:

Dariusz Waluś SFG Team Leader

dwalus@poczta.fm

tel. 692-799-209


Hotel i wyżywienie we własnym zakresie.  Nasze propozycje:

NOCOWANIE.PL | APARTAMENTY | ZAJAZD POD RÓŻĄ

Related posts