CENTRUM KETTLEBELL POLSKA

– założone w 2010 roku przez Dariusza Waluś, jest największym centrum szkoleniowym HardStyle kettlebell w Polsce.

CKB organizuje kursy, certyfikacje, warsztaty, konwenty, obozy, challenge i inne wydarzenia dla trenerów personalnych, trenerów sportowych, instruktorów, sportowców na wszystkich poziomach i entuzjastów treningu siłowego..

Jesteśmy również najsilniejszymi referentami w Polsce dla StrongFirst – szkoły siły założonej przez Pavel Tsatsouline’a

Produkcja i dystrybucja wysokiej jakości odważników kettlebell SERIA PRO

Od 2010 roku specjalizujemy się w przygotowaniu wytrzymałościowo-siłowym przedstawicieli wielu dyscyplin sportowych.

Metodą StrongFirst zajmujemy się zawodowo, a odważniki kettlebell traktujemy jako bardzo poważny przyrząd do budowania maksymalnej siły i wytrzymałości fizycznej. Nie mamy nic wspólnego z tzw. kettlebell-fitness itp. wersjami wykorzystywania odważników. Centrum Kettlebell Polska to szkoła siły i w tym kierunku podążamy.

Wszystkie kursy instruktorskie prowadzone w Centrum Kettlebell Polska – akredytowane są przez Pavla Tsatsouline’a i opierają się o jego system treningowy StrongFirst.

Na naszych Ogólnopolskich Szkoleniach CKB INTRO oraz Kursach Instruktorskich StrongFirst – przekazujemy wiedzę na temat

 • metodyka treningowa systemu StrongFirst,
 • jak wykonywać ćwiczenia poprawnie wg oryginalnej metody HardStyle Pavla Tsatsouline’a,
 • co to są „drabiny”, ich rodzaje  oraz jak w skuteczny sposób z nich korzystać,
 • zastosowanie odwróconej mechaniki ćwiczeń w celu spotęgowania siły,
 • jak świadomie korzystać z tzw. oddechu siły (power breathing ) w celu zwiększenia siły,
 • w jaki sposób przygotować stawy i ścięgna do treningu z dużym obciążeniem,
 • jakich błędów treningowych unikać,
 • korekcja błędów za pomocą ćwiczeń wymuszających prawidłową technikę,
 • jak bezpiecznie układać ciało w trakcie eksplozywnych podrzutów, zwiększając siłę i dynamikę,
 • jak dobierać obciążenie w poszczególnych ćwiczeniach i ich fazach treningowych,
 • jak trenować aby nie doprowadzić do uszkodzenia stawów i ścięgien,
 • jak dobierać ilość serii i powtórzeń w zależności od fazy treningu,
 • w jakiej kolejności wykonywać ćwiczenia, aby progres był możliwy.
 • jak ułożyć efektywny program treningowy,
 • jak wspomagać inne dyscypliny sportowe w rozwoju siły i wytrzymałości,
 • każdy uczestnik otrzymuje manual CKB INTRO

Podstawowe treningi kettlebell dla kobiet i mężczyzn – dostępne na videoblogu Instruktorki StrongFirst – Angeliki Przybyłek

Szukaj stron z akredytacją i logo Centrum Kettlebell Polska

Co oznacza „Hardstyle” w wyrażeniu „Hardstyle Kettlebell” ?

Pavel postanowił rozwinąć sztukę bycia silnym najlepiej jak to możliwe. Przeszukał wszystkie możliwe źródła wiedzy które mogły być pomocne: od tekstów dotyczących neurologii i sowieckich prac z biomechaniki, do rozmów z gimnastykami, najwyższej klasy siłaczami i zawodnikami arm-wrestlingu.

Znany trener trójboju siłowego Louie Simmons podsumował osiągnięcia Pavla najlepiej: ” Rozebrał do podstaw składni język ciała najsilniejszych sportowców, którym oni posługują się w sposób naturalny

Kompletny wykaz licencjonowanych instruktorów Hardstyle – w dziale „Instruktorzy”.

POSIADANIE MIĘŚNI TO NIE TO SAMO CO BYCIE SILNYM” – gdyby tak było, wówczas zawody w podnoszeniu ciężarów sprowadzałyby się do zważenia zawodników, a wszystkie trofea zgarnęliby kulturyści. Istotą sprawności fizycznej i efektywnej siły jest współgranie grup mięśni ze sobą …

W treningu StrongFirst nie znajdziesz ćwiczeń z użyciem maszyn, suwnic itp. gadżetów które leniwy człowiek wymyślił wbrew naturze do izolowania mięśni i stawania się przez to upośledzonym ruchowo. Nie znajdziesz tu także prawdziwej perełki – wyciskania na suwnicy na nogi, które jest niczym więcej jak tylko ćwiczeniem podbudowującym ego. Komuś kto nie tknął żadnego ciężaru, możesz zaimponować 450kg na suwnicy ale na ludziach znających się na rzeczy nie masz tu czym imponować, a większe wrażenie zrobisz wykonując przysiad z choćby połową tego ciężaru lub robiąc „pistolet” z odważnikiem 40kg.

Oczywiście nie twierdzimy że maszyny treningowe są absolutnie złe i do niczego się nie nadają, otóż są przydatne. Bardzo dobry efekt treningowy na mięśnie nóg, grzbietu i rąk uzyskasz.. wypychając je z sali.

Dla kogo Kettlebell?

Jeżeli szukasz ślicznej siłowni zagraconej maszynami lub kolorowymi elektronicznymi gadżetami dla metroseksualnych chłopców – tutaj tego nie znajdziesz.

Jeżeli esencją twego treningu ma być wyłącznie parada w ślicznych markowych ciuszkach – rozejrzyj się raczej za którymś z „fitnessowych McDonalds’ów”. Znajdziesz tam swój klimat i lepsze światło do robienia sweet fotek na facebooka.

I jeszcze jedno – jeżeli twoim celem jest stać się ociężałym , napompowanym hormonami, męczącym się przy wbieganiu na 4 piętro „karkiem” – to także nie jest miejsce dla Ciebie.

Jeżeli chcesz natomiast :

 • wypracować siłę funkcjonalną,
 • wszechstronną sprawność fizyczną.
 • Wytrzymałość, wydolność i dynamikę,
 • poprawić elastyczność i stabilność,
 • preferujesz wolne ciężary,
 • pragniesz poznać metody treningowe rosyjskich siłaczy,
 • masz już dość monotonnych i nudnych treningów w siłowni,
 • uprawiasz sporty walki lub inne wymagające dużej siły, dynamiki i wytrzymałości zarazem,
 • chcesz poczuć jak to jest, gdy kolejnego treningu nie możesz się doczekać.

Jeżeli tak, to chętnie powitamy Cię w Naszym gronie. W Centrum Kettlebell poznasz ludzi z podobnym podejściem do sprawy, dla których podczas treningu – najważniejszy jest ..trening!

Czy trening HardStyle kettlebell dobry jest dla kobiet?

Dlaczego system StrongFirst kettlebel jest najlepszy dla fighterów?

Jak trenować siłę pod sporty walki?

Trening kettlebell znakomicie sprawdza się także w rehabilitacji po przebytych kontuzjach. W niektórych krajach, jak np. na Węgrzech – jest on oficjalnie uznany jako przyrząd do rehabilitacji, a ich Minister Zdrowia także kettlami ćwiczy. A jak to wygląda Polsce? – zaczyna być podobnie! Mamy tylu klientów w CKB w Zielonej Górze, którzy wyszli z kontuzji dzięki takiemu treningowi, że lekarze widząc to, już nie kierują pacjentów tylko na oklepany „bezpieczny” basen ale właśnie na treningi kettlebell.

Kształt odważnika pozwala na wykonywanie ćwiczeń zgodnie z anatomią człowieka, co w bardzo bezpieczny sposób pozwala na wzmacnianie stawów, ścięgien i mięśni. Przy właściwym treningu, pod okiem dobrego instruktora – ryzyko kontuzji praktycznie nie istnieje.

My nie obiecujemy wyników, my je osiągamy. My nie chwalimy się rekordami ludzi z zagranicy, my ustanawiamy własne – które są cenione za granicą. Zobacz TUTAJ

Od 2010 roku nie byłem w siłowni, a cały pion treningowy odpowiedzialny za budowanie siły i wytrzymałości wykonuję za pomocą odważników kettlebell według systemu StrongFirst. Wagę ciała i masę mięśniową utrzymuję na tym samym poziomie co wcześniej, jednak siła i wytrzymałość jest nieporównywalnie większa, co ma bezpośredni wpływ na trening walkowy” – DARIUSZ WALUŚ – Szef Wyszkolenia CKB Polska, Team Leader StrongFirst, Expert FCF Krav-Maga.

Odważniki Kettlebell topią tłuszcz i wzmacniają serce bez konieczności hańbienia się dietą i aerobikiem

Kettlebell przeznaczony jest dla kobiet jaki i mężczyzn w każdym wieku. Ze względu na jego zmienny środek ciężkości, odważnik angażuje wszystkie partie mięśniowe wpływając na harmonijny rozwój.

– „Dysponowanie faktyczną siłą, która odpowiada wyglądowi, jest w końcu coś warte nawet w czasach męskich salonów piękności

The last Emperor Emelianenko Gwiazda MMA Frank Shamrock czterokrotny mistrz UFC Brock Lesnar Mistrz UFC Vitor Belfort Brazylijski mistrz UFC
The last Emperor
Emelianenko Gwiazda MMA
Frank Shamrock
czterokrotny mistrz UFC
Brock Lesnar
Mistrz UFC
Vitor Belfort
Brazylijski mistrz UFC
Cain Velasquez Mistrz UFC Jerome Le Banner Wicemistrz świata K1 Zawodnik MMA Lance Armstrong 7 krotny zwycięzca Tour De France John Saxon Aktor – słynny Roper
Cain Velasquez
Mistrz UFC
Jerome Le Banner
Wicemistrz świata K1
Zawodnik MMA
Lance Armstrong
7 krotny zwycięzca Tour De France
John Saxon
Aktor – słynny Roper
z filmu „Wejście Smoka”
Felix Baumgartner Austriacki spadochroniarz Dziewczyny z Centrum KB Rocky Balboa 2 krotny Mistrz świata w boksie Rocky Balboa 2 krotny Mistrz świata w boksie
Felix Baumgartner
Austriacki spadochroniarz
Dziewczyny z Centrum KB
Dosłownie „lecą” na „kettle”
Rocky Balboa 2 krotny Mistrz świata w boksie
w wadze ciężkiej demonstruje SNATCH.
Uwaga: Centrum Kettlebell jest jedynym i oficjalnym przedstawicielem Pavla Tsatsouline’a na terenie Polski. Wszelkie materiały graficzne zamieszczone na tej stronie ograniczone są prawami autorskimi oraz innymi prawami. Kopiowanie ich oraz udostępnianie w mediach elektronicznych jak również w innej formie, możliwe jest wyłącznie za pisemną zgodą Centrum Kettlebell – Dariusz Waluś.
UWAGA! Nie ma w świecie kettlebell tytułu: „Instruktor HARDSTYLE Kettlebell” – który wykorzystywany jest w PL przez oszustów podszywających się pod znane federacje HS do nadawania „uprawnień” które formalnie nic nie znaczą.Prosimy zachować uwagę.
UWAGA: Od 2012 roku Pavel Tsatsouline nie współpracuje z Federacją RKC (Russian Kettlebell Challenge) oraz nie autoryzuje jej działań swoim nazwiskiem. Wszystkie najnowsze standardy szkoleń wprowadza wyłącznie w systemie StrongFirst.