Uwaga kandydaci do roli instruktora StrongFirst lub Asystenta CKB Polska!

Centrum Kettlebell Polska, będące oficjalnym przedstawicielem na Polskę  największej światowej organizacji kettlebell – StrongFirst – Pavla Tsatsouline’a, oferuje możliwość edukacji na różnych specjalistycznych poziomach szkoleń instruktorskich w Polsce i na świecie. Jeżeli chcesz zostać instruktorem Kettlebell z uprawnieniami sygnowanymi przez Pavla Tsatsouline’a , zgłoś swoją kandydaturę do CKB Polska. Jeżeli jesteś ambitny, zaangażowany i wystarczająco zmobilizowany do  wysiłku oraz lubisz pracę z ludźmi, masz szansę otrzymać oficjalną akredytację  i zostać instruktorem StrongFirst.

UWAGA! Nie prowadzimy tzw. „jednodniowych kursów instruktorskich kettlebell” – które uwłaczają jakiemukolwiek sensownemu przygotowaniu do roli instruktora i stanowią jedynie marny substytut dla gadżeciarzy kolekcjonujących dyplomy na ścianie.
UWAGA! Nie ma w świecie kettlebell tytułu: „Instruktor HARDSTYLE Kettlebell” – który wykorzystywany jest w PL przez oszustów podszywających się pod znane federacje HS do  nadawania „uprawnień” które formalnie nic nie znaczą. Prosimy zachować uwagę.

Nie zajmujemy się także modną ostatnio masową „produkcją” instruktorów, czyli wszechobecnym rozdawnictwem tzw. „uprawnień instruktora kettlebell” dla każdego kto wystarczy że pojawi się na kursie i zapłaci, tak jak w telezakupach: ” Szukasz pomysłu na siebie? Zostań instruktorem już dziś – a dostaniesz kubek gratis”. Takie uprawnienia i certyfikaty mają dla nas co najwyżej wartość papieru toaletowego. Uczestnicy takich kursów, tytułując się później „instruktorami kettlebell” – swoją wiedzą i możliwościami ośmieszają całą sferę treningu kettlebell i stawiają w złym świetle wyszkoloną kadrę, która nie zasłużyła sobie na takie porównania. Zobacz notkę w tym temacie na blogu Angeli: Tutaj

W Naszych szkoleniach biorą udział dziesiątki osób i  do wszystkich otwieramy szeroko swoje drzwi, jednak w końcowej fazie tylko z niektórymi decydujemy się nawiązać dalszą współpracę. Bo nie o ilość tu chodzi. Tworzymy Team pasjonatów i profesjonalistów za których możemy całkowicie ręczyć jako całość jak i za każdego z osobna.

Zanim przystąpisz do jakiegokolwiek kursu instruktorskiego, zastanów się czego naprawdę szukasz. Papierka którym pochwalisz się na facebooku lub powiesisz sobie w klubie  jako jeden z gadżetów? Jeżeli tak – to nie jest to miejsce dla Ciebie. Jeżeli jednak szukasz profesjonalnej wiedzy, dzięki której będziesz mógł pracować z zawodowcami różnych dziedzin sportowych i wiedza którą dysponujesz Cię nie ośmieszy a pozwoli Ci  jeszcze bardziej podnieść wyniki sportowe swoich podopiecznych – wówczas skontaktuj się z nami, wskażemy drogę rozwoju.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że w dzisiejszych czasach większość ludzi nie ma po prostu czasu, energii i pieniędzy na nieudane próby sprawdzania skuteczności określonych systemów i rozwiązań, dlatego bazując na własnych doświadczeniach pokazujemy jak wybrać te które dają nam największą wiedzę i możliwości dalszego rozwoju.

Centrum Kettlebell Polska – stawia na jakość i kompleksowe przygotowanie zarówno fizyczne jak i metodyczne swoich instruktorów, co jest możliwe wyłącznie po odpowiednim okresie przygotowawczym wypełnionym cyklem szkoleń na różnych poziomach siłowo-technicznych. Daje to szansę na zaliczenie egzaminów i otrzymania licencji instruktora StrongFirst Kettlebell. Dzięki stałemu kontaktowi z Pavlem, gwarantujemy dostęp do wszystkich uaktualnień techniczno-metodycznych niezbędnych do utrzymania wysokich standardów szkoleń.

Żadna inna federacja na świecie nie ma prawa do reklamowania się i nauczania według najnowszych metod treningowych Pavla Tsatsouline’a.

Nikt w Polsce nie ma też prawa samodzielnie nadawać uprawnień instruktorskich StrongFirst. Mogą to wyłącznie wyznaczeni przez Pavla – Master Instruktorzy przybywający do Polski z zagranicy.

CKB ma przygotowaną całą drogę edukacji od roli Adepta do zawodowego instruktora StrongFirst. Przygotowujemy kandydatów zarówno merytorycznie jak i dajemy sprawdzone narzędzia marketingowe i biznesowe ułatwiające założenie własnego klubu pod marką CKB Polska i utrzymywania się ze swojej pasji.

Kandydat do roli instruktora kettlebell w systemie StrongFirst, ma przed sobą następujące etapy rozwoju:

1. Dwudniowe szkolenie CKB INTRO – podczas którego w dużym stopniu poznaje zakres materiału wymaganego podczas kursu instruktorskiego SFG1 oraz metody nauki innych osób i korekcji ich błędów. Otrzymuje także manual – 50 stronicowy zbiór najważniejszych informacji przeznaczonych dla kandydata na instruktora, bazujący na Naszych doświadczeniach i obejmujący takie zagadnienia jak: trening HardStyle, stretching, oddychanie, urazy i ich zapobieganie, praca z klientem, metody treningowe, rozpiska 10 pierwszych przykładowych treningów dla grupy itd. Manual z każdym Intro jest aktualizowany o nowe zagadnienia. Na tym etapie (dla chętnych), po zaliczeniu techniki i testu z nauczania, możliwe jest zawarcie umowy o współpracy z CKB Polska i rozpoczęcie pracy z własną grupą jako „Asystent CKB”. Szczegóły i zasady testu oraz współpracy omawiane są podczas CKB Intro. Intro jest obowiązkowe dla kandydatów do roli Asystenta CKB.

(CKB INTRO przeprowadzane jest tylko 2 razy do roku: w marcu i październiku, co dzięki kilkumiesięcznemu wyprzedzeniu przed kursem instruktorskim SFG1, daje czas na właściwe przygotowanie i zaliczenie kursu – w ostatni weekend maja), ZOBACZ

Intro nie jest obowiązkowe dla kandydatów do roli instruktora SFG1, którzy otrzymali właściwe przeszkolenie np. w sekcji.

2. Trzydniowy kurs Instruktorski kettlebell – SFG Kettlebell Instructor Level I  – podczas którego kandydat otrzymuje kompleksową wiedzę na temat SYSTEMU StrongFirst, treningu i prowadzeniu zajęć, oraz przechodzi egzaminy techniczne, siłowe, pisemne oraz z umiejętności nauczania innych osób. Każdy uczestnik otrzymuje także 150 stronicowy Manual Instruktorski – „kettlową Biblię” ze szczegółowo rozpisanymi zagadnieniami kursu oraz planami treningowymi umożliwiającymi dalszy rozwój własny oraz prowadzonych grup. Instruktorzy mają również możliwość zawarcia umowy z Centrum Kettlebell Polska, oraz korzystanie z wiedzy i zasięgów CKB przy reklamowaniu siebie oraz swoich grup w mediach, a także zniżek instruktorskich na wszystkie produkty CKB. ZOBACZ

Info o kursie SFG1 Tutaj , Wymagania egzaminacyjne SFG1 Tutaj .

Po zaliczeniu egzaminów zostaje oficjalnie Instruktorem kettlebell StrongFirst SFG1 z międzynarodowymi uprawnieniami upoważniającymi do pracy na całym świecie.

3. Dwudniowy kurs Instruktorski kettlebell – SFG Kettlebell Instructor Level II – przeznaczony dla instruktorów mocno zaawansowanych, posiadających już poziom SFG1. Kurs zawiera materiał z najtrudniejszymi ćwiczeniami, a od kandydata wymagane jest dysponowanie znaczną siłą, m.in. wykonywanie Military Press z odważnikiem o wielkości połowy wagi swego ciała. Kandydat otrzymuje także nowy manual instruktorski z zawartym całym programem SFG2. ZOBACZ

Info o kursie SFG2 Tutaj , Wymagania egzaminacyjne SFG2 Tutaj

System StrongFirst zawiera w swym programie jeszcze dwa inne kursy, które można zaliczyć niezależnie od dwóch wyżej wymienionych. Są to:

 SF Bodyweight Instructor  (praca z ciężarem własnego ciała) ZOBACZ

Info o kursie SFB: Tutaj

 SF Barbell Instructor (praca ze sztangą). ZOBACZ

Info o kursie SFL: Tutaj

Wszystkie egzaminy instruktorskie w CKB przeprowadzane są przez Master Instruktorów StrongFirst, przedstawicieli na Europę,  wyznaczonych do tej roli przez samego Pavla Tsatsouline’a.

Zarówno CKB Intro jak i kurs instruktorski SFG1 – odbywają się w CKB Polska w Zielonej Górze. Najświeższe informacje w dziale – KURSY.

Kursy instruktorskie StrongFirst kettlebell, odbywają się tylko raz w roku na dany kraj i trzeba się do nich przygotowywać na poważnie, aby myśleć o dostaniu się do elity instruktorskiej HardStyle kettlebell z ramienia Pavla Tsatsouline’a.

StrongFirst bardzo dba o to aby jego kadra utrzymywała status światowego lidera treningu kettlebell, dlatego wszystkie uprawnienia instruktorskie wydawane są na okres 2 lat. Po tym okresie Instruktorzy SF, w formie refresh’u uaktualniają wiedzę oraz ponownie demonstrują poprawne wykonanie wszystkich technik wymaganych na egzaminie.

Dzięki temu unika się sytuacji z tzw. „kursów z uprawnieniami dożywotnimi”, po których nikt tak naprawdę nie wie co się dzieje z danym instruktorem, czy uaktualnia swoją wiedzę, oraz czego i w jakiej formie naucza, o ile w ogóle czegoś jeszcze naucza.

CKB Polska nie pozostawia swoich instruktorów i asystentów na pastwę losu. Instruktorzy mogą skorzystać z oferty dalszej współpracy z CKB (potwierdzonej umową), która gwarantuje im możliwość dalszego rozwoju jako instruktorzy, wspomaga ich w działaniach marketingowych oraz biznesie, dając gotowe schematy treningowe,  wiedzę na temat pozyskiwania klientów, tworzeniu grup i sekcji, odnajdywania się na rynku czy radzenia sobie z konkurencją itp. Współpraca gwarantuje również zniżki na wszystkie produkty ze sklepu CKB oraz zniżki na szkolenia i obozy organizowane przez CKB Polska.

Jednym z filarów współpracy jest jedyna w Polsce platforma wsparcia dla instruktorów: CKB SUPPORT.

Kolejnymi etapami rozwoju w systemie StrongFirst są przyznawane przez Pavla następujące statuty:

– SFG Team Leader (w Polsce jest nim Dariusz Waluś)

– Senior SFG Instructor

– Master SFG Instructor

Dlaczego kursy Centrum Kettlebell mają unikalną jakość światową i dlaczego warto je wybrać?

Patronuje im Pavel Tsatsouline, światowy lider – Head instruktor StrongFirst, działającego w 50 krajach świata, dzięki któremu trening kettlebell powrócił do świata sportu i nabrał nowego wymiaru. Pod jego kierunkiem trenują min. przedstawiciele kadry narodowej USA w gimnastyce sportowej, zawodnicy MMA, drużyny Rugby i Footballu Amerykańskiego, gracze NBA, NFL i inni.

Twórcą metody HardStyle kettlebell jest Paveł Tsatsouline – od kogo więc można nauczyć się jej lepiej, jeżeli nie od niego? Nauka od ludzi stale podszywających się po jego metody,  jest jak nauka pilotażu – z instrukcji obsługi…

Wiele federacji dzisiaj podszywa się pod metody HardStyle Pavla Tsatsouline’a. Ubierają to we własne barwy i „nową, ulepszoną metodykę” oraz sprzedają jako swoje. W rzeczywistości jednak nieudolnie kopiują rozwiązania Pavla, ubarwiając to własną ideologią i radosną twórczością.

CentrumKB jest jedynym miejscem w Polsce uprawnionym do nauczania i przygotowywania przyszłej kadry instruktorskiej, wyznaczonym do tego przez samego Pavla, a instruktorzy StrongFirst jedynymi uprawnionymi do reprezentowania jego metod.

Na tym jednak rola CKB się nie kończy. Oferujemy pełne wsparcie dla swoich asystentów i instruktorów. Otrzymują oni gotowe wzorce działań szkoleniowo-marketingowych, które adaptują w swoich miastach i regionach. CKB zaopatruje również swoich instruktorów (z przysługującymi im zniżkami) w najlepsze na rynku polskim odważniki kettlebell, dedykowane pod system StrongFirst.

Pavel Tsatsouline to profesjonalista który ciągle dopracowuje swoje i tak już doskonałe metody treningowe. Zmiany wprowadza zarówno w sposobie wykonywania techniki jak i metodyce treningowej np. w metodach wymuszania prawidłowej techniki oraz planach treningowych.

Wiedzę tą przekazuje wyłącznie podczas kursów sygnowanych swoim nazwiskiem (oraz poprzez kontakt z Team Leaderami StrongFirst) a metodyka treningowa z każdym rokiem idzie bardzo do przodu.

Trenując pod patronatem CentrumKB – mają Państwo 100% pewności, że metody które otrzymujecie są autentycznymi i zawsze aktualnymi sygnowanymi przez Pavla.

Czy kursy i szkolenia w CKB Polska są najlepsze w kraju?

„Każdy kto musi krzyczeć – Jestem Królem! – nie jest tak naprawdę prawdziwym Królem” – Lord Tywin Lannister

My nie musimy krzyczeć że jesteśmy najlepsi, my tylko demonstrujemy nasze podejście, nasz dorobek, to jakiej klasy instruktorzy wchodzą w skład kadry CKB, kto stanowi skład Top-Team oraz do jakich rezultatów potrafimy doprowadzić ludzi trenujących metodą StrongFirst. Ocenę pozostawiamy innym.

Czy kursy instruktorskie StrongFirst są drogie?

Na pewno nie są tanie (choć to pojęcie względne), ale to nie jest cena „wydmuszka” sztucznie nadmuchana. Za tym idzie coś więcej niż kilka ćwiczeń z kettlami. Kursy SFG nie są za drogie dla kogoś kto ich naprawdę potrzebuje i wie jak tą wiedzę wykorzystać. Dla pseudo trenera personalnego, którego szczytem zaangażowania jest odliczanie stepów dla gospodyń domowych, nigdy nie będzie warto, bo jemu ta wiedza jest do niczego nie potrzebna, on tylko potrzebuje podnieść swój „prestiż”  kolejnym papierkiem – z tytułem „instruktor kettlebell”, więc znajdzie sobie jakiś substytut za 5zł w promocji, których pełno jest na rynku i będzie się z tym obnosił. Do StrongFirst trafi natomiast ten kto naprawdę potrzebuje specjalistycznej wiedzy, którą przekuje później na wyniki własne lub szkolonych przez siebie osób.

A teraz porozmawiajmy o Tobie. Jesteś bystry, poważnie podchodzisz do zagadnienia i masz już o tym pewne pojęcie. Przeczytałeś parę książek i obejrzałeś kilka filmów instruktażowych. W gronie domorosłych twardzieli uzewnętrzniających się na forach internetowych byłbyś guru.

To Ci jednak nie wystarcza, więc powodowany ambicją i chęcią zwiększenia swoich osiągów szukasz wskazówek i technik, które pozwolą Ci wspiąć się wyżej. Lecz jeżeli od razu nie trafisz na kompetentnych ludzi, posiadających najświeższą wiedzę pochodzącą od źródła, wówczas będziesz musiał brnąć przez potok słów i przedzierać się przez gąszcz teorii po to, aby trafić na okruchy mądrości.

StrongFirst Pavla Tsatsouline’a to najbardziej prestiżowa organizacja kettlebell na świecie i możesz być jej częścią. Pytanie tylko – czy jesteś wystarczająco zdeterminowany, by tego dokonać?

Jeżeli tak, to z chęcią powitamy Cię w naszym gronie.

Możliwości Naszej kadry i członków CKB zobacz TUTAJ

UCZĘ SIĘ, JAK BYĆ SILNYM
UCZĘ INNYCH JAK BYĆ SILNYM
JESTEM PROFESJONALISTĄ
TO CO ROBIĘ W CZASIE TRENINGU I POZA NIM, MA ZNACZENIE
SIŁA, TO NIE TYLKO FIZYCZNA MOC

Zanim zdecydujesz się na jakiś kurs instruktorski, lub zajęcia grupowe…

… sprawdź kwalifikacje instruktora prowadzącego zajęcia! Czy posiada on licencję do prowadzenia zajęć z odważnikami kettlebell i czy federacja jaką reprezentuje jest poważana w świecie kettlebell.

Niestety wraz ze wzrostem popularności treningu z odważnikami, wzrosła też liczba samozwańczych pseudo-instruktorów, posiadających „kwalifikacje z you-tube’a” lub z pojedynczych seminariów, masowo zakładających  lokalne prywatne twory , wszelakie  Federacje/Stowarzyszenia Kettlebell lub Sportu Girevoy (najlepiej z dopiskiem – „Polskie”… aby dodać im wiarygodności). Sami sobie nadają uprawnienia instruktorskie oraz promują do tej roli „przeszkolone” przez siebie osoby. Wobec braku fachowej wiedzy metodycznej wypaczają trening, co w najlepszym razie poskutkuje brakiem efektów, a w najgorszym doprowadzi ludzi do ciężkich kontuzji, dając złą sławę treningowi kettlebell.

W Polsce do nadawania uprawnień instruktorskich rości sobie teraz prawo każdy… i każdy jest ten jedyny i najważniejszy, co drugi to mistrz Polski, Świata czy Wszechświata…, a są też tacy którzy uważają się za najstarszych wiekiem i doświadczeniem instruktorów kettlebell w kraju – pomimo tego, że  w czasach gdy my tworzyliśmy już grupy kettlebell, oni byli na etapie zajęć z indoor cycling czy dance fitness… takie są łatwe do sprawdzenia fakty.

Wiele osób jest podatnych na wciskane im tego typu bzdury, nie oznacza to jednak że masz być jednym z nich.

Szanujemy wszystkie PRAWDZIWE, ŚWIATOWE federacje kettlebell (Hardstyle/GS) oraz właściwie przeszkolonych, posiadających wymagane wysokie uprawnienia instruktorów, ale obok takich patologii które dzieją się w naszym kraju, przechodzić obojętnie nie możemy, ponieważ działają one fatalnie na wizerunek całej metody treningu z odważnikami kb oraz wyrządzają szkodę instruktorom z prawdziwego zdarzenia, pasjonatom ciągle podnoszącym swoje kwalifikacje w trosce o jak najwyższą jakość oferowanych szkoleń.

Wielokrotnie już mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której docierali do CKB instruktorzy po tzw. „kursach instruktorskich” organizowanych w Polsce przez Kluby Fitness , z technikami po których włos się jeżył na głowie, a niestety korekcja złego nawyku technicznego zajmuje więcej czasu niż nauka techniki od początku we właściwej formie.

TO NIE KETTLEBELL DOPROWADZA DO KONTUZJI! KONTUZJE POWODUJE GŁUPOTA I NIEWŁAŚCIWE JEGO UŻYWANIE!

Trening StrongFirst nie jest kolejnym produktem fitness, który można wrzucić między Zumbę a callanetics. To milowy krok w świecie treningu siłowego i nie jest to coś , czego może nauczać Pani Krysia po kursie aerobiku.

Kontakt i zgłoszenia kandydatów: Dariusz Waluś – email: dwalus@poczta.fm | tel. 692-799-209

UWAGA! Nie ma w świecie kettlebell tytułu: „Instruktor HARDSTYLE Kettlebell” – który wykorzystywany jest w PL przez oszustów podszywających się pod znane federacje HS do nadawania „uprawnień” które formalnie nic nie znaczą. Prosimy zachować uwagę.
INFORMACJA: Od 2012 roku Pavel Tsatsouline nie współpracuje z Federacją RKC (Russian Kettlebell Challenge) oraz w żaden sposób nie autoryzuje jej działań swoim nazwiskiem. Wszystkie najnowsze standardy szkoleń wprowadza wyłącznie w systemie StrongFirst.
Uwaga: Centrum Kettlebell jest jedynym i oficjalnym przedstawicielem Pavla Tsatsouline’a na terenie Polski. Wszelkie materiały graficzne zamieszczone na tej stronie ograniczone są prawami autorskimi oraz innymi prawami. Kopiowanie ich oraz udostępnianie w mediach elektronicznych jak również w innej formie, możliwe jest wyłącznie za pisemną zgodą Centrum Kettlebell – Dariusz Waluś.