XXI – Ogólnopolskie CKB INTRO odbędzie się w dniach: 21-22.10.2023

Uwaga: Zgodnie z obietnicą, począwszy od tego CKB INTRO – przybiera ono zmienioną i bardziej rozbudowaną formę.

Oznacza to, że oprócz kompletnego materiału z technik podstawowych który nauczany był dotychczas, wprowadzamy także materiał zaawansowany, jako ukłon w stronę bardziej doświadczonych uczestników, którzy także przybywają na Intro.

W praktyce oznacza to że każdego dnia szkolenie trwać będzie nie 4 a 5 godzin oraz na każdym Intro nauczane będą inne, wybrane techniki zaawansowane.

Dla przykładu, na najbliższym Intro przerobimy Double swing, Double Clean, Pusch Press oraz Jerk.  Zawsze też będzie jedna technika – „niespodzianka”.

Uwaga: Wszelkie aktualności dotyczące Intro będą pojawiać się w tym wpisie.

Tanie noclegi: Tutaj  | Tutaj | Tutaj

W Zielonej Górze wszędzie można dojechać w max 15-20min.

CKB INTRO to nie jest zwykłe szkolenie, to ogólnopolski dwudniowy event organizowany od 2012 r. dwa razy do roku dla społeczności HardStyle kettlebell.

Tutaj po prostu trzeba być aby móc tego w pełni doświadczyć.

Ponadto podczas tego Intro każdy uczestnik będzie mógł zakupić najnowsze opracowanie „Podręcznika Asystenta Instruktora”, który zazwyczaj dostępny jest wyłącznie dla Asystentów CKB i Instruktorów StrongFirst. Zobacz.

Info ogólne:

Uwaga: kandydaci do roli instruktora kettlebell StrongFirst oraz osoby początkujące, pragnące rozpocząć swoją przygodę z metodą HardStyle Pavla Tsatsouline’a :

2 dniowe szkolenie kettlebell CKB INTRO:

21-22.10.23r. – Centrum Kettlebell Polska

Pavel Tsatsouline znacząco podniósł poprzeczkę w kwestii zakresu nauczanego materiału jak i wymagań wytrzymałościowo – siłowych dla swoich instruktorów. Ma to zagwarantować najwyższy poziom nauczania w sekcjach/klubach reprezentujących go instruktorów.Wobec powyższego koniecznym jest zapoznanie kandydatów z wymaganiami odpowiednio wcześniej, aby zaliczenie kursu było możliwe.

W tym celu organizowane jest CKB INTRO – jako jeden z pierwszych etapów przed podejściem do kursu instruktorskiego, zawierające materiał wstępny do kursu instruktorskiego kettlebell SFG Level 1.

Uwaga: Do osób które nie miały do tej pory żadnej styczności z treningiem odważnikami kettlebell według systemu StrongFirst:

Nie ma potrzeby wcześniejszego przygotowywania się pod Intro. Jest nam dużo łatwiej nauczyć adepta od podstaw, niż korygować ruch błędnie wyuczony.

UWAGA: To nie jest szkolenie wyłącznie dla przyszłej kadry instruktorskiej. Jeżeli chcesz trenować tylko dla siebie, to także jest szkolenie dla Ciebie, ponieważ mając tak rozbudowaną wiedzę, będziesz wiedzieć nie tylko jak poprawnie wykonywać ćwiczenia ale także układać własne programy treningowe.Pictures OPT centrumkb 挂靠:– TRUSTOPT

Jeżeli jesteś właśnie po przebytej kontuzji i nie możesz wykonywać ćwiczeń, wówczas skupisz się na analizie otrzymanego Manuala oraz robieniu szczegółowych notatek. Technikę wypracujesz sobie na ich podstawie po powrocie do zdrowia. Szkolenie Intro to metodyka a nie dawanie sobie wycisku.

Tutaj odpowiedzi na kilka często zadawanych pytań odnośnie INTRO – z bloga SFG2 Angeliki Przybyłek: Zobacz

Plan zajęć:

 • najnowsza aktualizacja dotychczasowego materiału,
 • metodyka treningowa systemu StrongFirst,
 • jak wykonywać ćwiczenia poprawnie wg metody HardStyle Pavla Tsatsouline’a,
 • co to są „drabiny”, ich rodzaje oraz jak w skuteczny sposób z nich korzystać,
 • zastosowanie odwróconej mechaniki ćwiczeń w celu spotęgowania siły,
 • jak świadomie korzystać z tzw. oddechu siły (power breathing ) w celu zwiększenia siły,
 • w jaki sposób przygotować stawy i ścięgna do treningu z dużym obciążeniem,
 • jakich błędów treningowych unikać,
 • korekcja błędów za pomocą ćwiczeń wymuszających prawidłową technikę,
 • jak bezpiecznie układać ciało w trakcie eksplozywnych podrzutów, zwiększając siłę i dynamikę,
 • jak dobierać obciążenie w poszczególnych ćwiczeniach,
 • jak trenować aby nie doprowadzić do uszkodzenia stawów i ścięgien,
 • jak dobierać ilość serii i powtórzeń w zależności od fazy treningu,
 • każdy uczestnik otrzymuje CKB INTRO manual,
 • porady/wykłady treningowe dla adeptów i przyszłych instruktorów,
 • NOWOŚĆ: To i każde kolejne CKB Intro zawierać będzie oprócz technik podstawowych – także techniki zaawansowane oraz wstęp do pracy na dwa odważniki kettlebell w oparciu o techniki wymagane podczas kursu instruktorskiego!

Ze względu na ograniczenia czasowe, każdego dnia przerabiany będzie inny materiał, bez „refresh’u” z poprzedniego dnia.

Każdy uczestnik otrzyma nowe wydanie „INTRO HardStyle Kettlebell Training Manual” – ponad 50 stronicowy zbiór najważniejszych informacji przeznaczonych dla kandydata na instruktora, bazujących na Naszych doświadczeniach, a obejmujących takie zagadnienia jak: trening HardStyle, stretching, oddychanie, urazy i ich zapobieganie, praca z klientem, metody tren., rozpiska 10 pierwszych przykładowych treningów dla grupy itd.

UWAGA: Jest to jedyne szkolenie w Polsce, ukończenie którego stwarza możliwość do nawiązania współpracy z Centrum Kettlebell Polska – potwierdzonej umową i reprezentowania CKB w swoim mieście/regionie jako Asystent CKB, co stwarza możliwość otwarcia i prowadzenia swojej grupy kettlebell jeszcze przed ukończeniem oficjalnego kursu instruktorskiego SFG.

Jeżeli jesteś osobą która chce pomagać innym w poprawie swojej formy i zdrowia, a jednocześnie chcesz uzyskać zawód z tym związany – dołącz do kadry reprezentowanej przez CKB Polska. Otrzymasz wiedzę bazującą na naszym doświadczeniu w prowadzeniu klubu oraz szkoleń. Krok po kroku. Unikniesz błędów popełnianych przez osoby startujące w tym zawodzie!

Szczegóły współpracy zostaną przedstawione podczas Intro. Istnieje wówczas również szansa na otrzymanie dostępu do jedynej w Polsce platformy wsparcia: CKB SUPPORT.

Każdy uczestnik otrzyma Certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.

CKB INTRO to szansa na zdobycie wiedzy, otrzymania uprawnień oraz pracy pod patronatem CKB Polska. Masz szansę na zdobycie ciekawego zawodu i utrzymywaniu się z pasji! Szczegóły podczas INTRO.

Terminy zajęć:

1 dzień: 21.10.23r. – 5 godzin zajęć:

 • godz. 11:00 – 16:00 – szkolenie CKB INTRO – (rejestracja min. 30min. przed startem)
 • godz. 18:00 – 19:00 – spotkanie kandydatów do roli instruktora StrongFirst oraz Asystenta CKB
 • godz. 19:00 – spotkanie kadry instruktorskiej StrongFirst

2 dzień: 22.10.23r. – 5 godzin zajęć:

 • godz. 10:00 – 15:00 – szkolenie CKB INTRO
 • podczas szkolenia odbędą się także testy dla kandydatów do CKB Top-Team

Koszt szkolenia:

 • opłata za dwa dni – (10 godzin zajęć) – wpłata do  30.09.2023 – 650zł
 • opłata za dwa dni – (10 godzin zajęć) – wpłata do  10.10.2023 – 750zł
 • opłata za dwa dni – (10 godzin zajęć) – wpłata do  17.10.2023 – 850zł
 • opłata za dwa dni – (10 godzin zajęć) – wpłata po  17.10.2023 – 950zł
 • opłata za jeden dzień – (5 godzin zajęć) – 550zł
 • opłata dla osób które były już na Intro – za dwa dni – 500zł
 • opłata za refresh dla aktywnych Asystentów CKB – 200zł
 • opłata za refresh dla instruktorów SF współpracujących z CKB– zniżka 100%

Uwaga: Dokonując wpłaty uczestnik potwierdza swój udział w szkoleniu i na tej podstawie otrzymuje rezerwację miejsca oraz zostaną przygotowane dla niego materiały szkoleniowe. W przypadku braku uczestnictwa wpłata zostaje przeniesiona na dowolne kolejne Intro lub uczestnik może przekazać swój udział wybranej przez siebie osobie. Wpłata nie zostaje zwracana.

Osoby zainteresowane zakupem produktów ze sklepu CKB, mogą rezerwować je wcześniej (tak aby na Intro tylko je odebrać), na email: sklep@centrumkb.pl  lub nr tel. 724-512-828 – Mateusz Szymański

Miejsce szkolenia:

CKB INTRO odbędzie się w sali sportowej przy ul. Cyryla i Metodego 9, ok. 1km od Iron Church. Dojazd Tutaj

UWAGA: Prosimy nie parkować aut na parkingu przed drzwiami szkoły. Można parkować wjeżdżając głębiej na teren szkoły (boisko betonowe) lub na parkingach wokoło szkoły.

Rejestracja uczestników: od godz. 10:00 – 10:50. Podchodzimy pojedynczo do przygotowanego stanowiska. Prosimy o nie spóźnianie się.

Spotkanie dla kadry oraz przyszłych asystentów: Zielona Góra ul. Zacisze 16, Ośrodek Iron Church, dojazd Zobacz

P.s. CKB INTRO to wydarzenie na którym pojawiają się również zaproszeni Top instruktorzy StrongFirst oraz skład elitarnej grupy CKB Top-Team, a więc będzie to okazja do poznania ich bliżej oraz do zdobycia cennych porad treningowych od najlepszych w tym fachu.
Zajęcia prowadzi Szef Wyszkolenia Centrum Kettlebell Polska – Dariusz Waluś
Migawka z poprzednich CKB INTRO : VI Intro , IX Intro , X Intro

REZERWACJA MIEJSCA:

Rezerwacja miejsca, wyłącznie po wpłacie za szkolenie.

Rezerwacja miejsc/zgłoszenia: Napisz emai na: dwalus@poczta.fm dodając w tytule: „Rezerwacja na XXI CKB INTRO„, a w emailu zwrotnym otrzymasz warunki rejestracji oraz nr konta do wpłaty.

Dariusz Waluś

Hotel i wyżywienie we własnym zakresie.

Do zobaczenia!

Nasze propozycje noclegu:

NOCOWANIE.PL

UWAGA! Nie ma w świecie kettlebell tytułu: „Instruktor HARDSTYLE Kettlebell” – który wykorzystywany jest w PL przez oszustów podszywających się pod znane federacje HS do nadawania „uprawnień” które formalnie nic nie znaczą. Prosimy zachować uwagę.

Related posts