Tomasz OKULUS

TOP TEAM | Centrum Kettlebell Polska

Cześć,
Nazywam się Tomasz Okulus, pochodzę z Opola i z dumą reprezentuję Opolskie Centrum Treningu Kettlebell Strefa Mocy pod wodzą Tomasza Cierpisza SFG2/SFL.
Przygodę z odważnikami rozpocząłem z końcem października 2019roku, kiedy to po przebytej kontuzji kręgosłupa szukałem możliwości wzmocnienia tylnej taśmy pleców oraz dwugłowych nóg, zgodnie z zaleceniami fizjoterapeuty.

Odważniki przewijały się w mojej wcześniejszej aktywności fizycznej (m.in. sporty walki, siłownia), ale nigdy nie było to wykonywane w sposób techniczny.

Przez przypadek dowiedziałem się o istnieniu w moim rodzinnym mieście Opolu sekcji CKB, czyli STREFY MOCY.
Od pierwszych zajęć pod skrzydłami Tomasza Cierpisza fascynacja kettlami zaczęła wzrastać i finalnie zaowocowała w maju 2020 roku decyzją o przygotowywaniu się pod TOP TEAM.

Kilkumiesięczna, ciężka praca przyniosła upragnioną realizację celu, jakim było dostanie się do TOP TEAM (zwłaszcza wykonując ćwiczenia na 48-kilogramowej „Bestii”, co było moim bazowym założeniem).
Z tego miejsca szczególne podziękowania należą się:

1.) TOMASZOWI CIERPISZOWI – za ogrom wiedzy, pasji i poświęcenia włożonego w przygotowanie mnie do wyzwania, pokazania, że w treningu KB można pójść on krok dalej i wyjść poza „rekreację”, za możliwość trenowania w jego Strefie Mocy, która stała się również moim ” drugim domem (ze stali 😉„, a przede wszystkim za to, że jest nie tylko trenerem, ale również bardzo dobrym kumplem 🙂

2.) ADRIANOWI MENDRKOWI – za jego dodatkowe wskazówki, uwagi i wsparcie na treningach, a zwłaszcza za liczenie podczas zmagań z SSST 🙂

3.) klubowiczom STREFY MOCY, którzy trzymali za mnie kciuki, dopingowali i wierzyli w „powodzenie misji”.

4.) mojej Osobistej Motywacji 😉
Podziękowania kieruję również do Darka Walusia, za stworzenie TOP TEAM Polska i możliwość podjęcia wyzwania.