Radosław Cybulko

TOP TEAM | Centrum Kettlebell Polska

Witam wszystkich, nazywam się Radek Cybulko.

Trenuję praktycznie całe życie gdzie pewnie jak większość osób swój start miałem na klasycznej siłowni, później treningi przeniosłem na własną salkę gdzie łączyłem treningi na odważnikach kulowych wraz z kalisteniką.

Mniej więcej w tym okresie, bodajże 2013 r. miałem pierwszy kontakt z kettlami gdzie wspólnie z Dawidem Łukasikiem obywaliśmy się z odważnikami  i trenowaliśmy w oparciu o własną wiedzę, doświadczenie lub informacjach znalezionych w internecie.

W chwili gdy na stronie CENTRUM KB POLSKA zaleźliśmy zestaw ćwiczeń wymaganych do uznania za członków TOP TEAM stało się to naszym nowym wyznacznikiem aby uzyskać to osiągnięcie zwłaszcza, że stale szukam nowych wyzwań, jednak snach test szybko zweryfikował, że nie jest to proste zadanie, po kilku nie udanych próbach zaliczenia marzenie zeszło gdzieś na bok, choć co jakiś czas nieuchronnie powracało. W tym czasie nie ominęła mnie również przygoda ze sportami walki w klubie MMA Team Ełk gdzie mile wspominam cały okres treningów, bardzo wymagający sport kształtujący charakter, pozdrawiam cały team.

W 2016 r. po otwarciu siłowni Imperium Siły zacząłem treningi na grupie Crossfit gdzie do tej pory wspominam nasze wypocki na pograniczu życia i śmierci, w tym miejscu pozdrawiam trenera Mateusza Banasia oraz całą Wypocka Team.

Po zakończeniu przygody z Crossfitem powróciła myśl, aby podejść do zadania na Top Team, długo nie myślałem i we wrześniu rozpocząłem treningi w grupie Top Team po okiem Dawida Łukasika który na przestrzeni ostatnich lat zdobył bardzo duża wiedzę w zakresie treningu StrongFirst. Ta wiedza okazała się nieodzowna w osiągnieciu celu, znacząco poprawiłem technikę w każdy z ćwiczeń co przełożyło się na większe wyniki a snach test, który zawsze rozkładał na łopatki stał się czymś realnym. Plan treningowy był ułożony idealnie, co wymagało dodatkowo dużej determinacji i samozaparcia ale jest to nieodłączny element każdego wyzwania.

Cel został osiągnięty, pozostają aspiracje na kolejne wyzwania.

Duże podziękowania dla Dawida Łukasika, który poprowadził do osiągnięcia celu, podziękowania również dla Łukasza Lasoty, Piotra Marciszewskiego, Mateusza Banasia, Cezarego Samełko, Kubie Gąsowskiemu za wszystkie wspólnie przetrenowane lata, sportowy klimat i całą zajawkę związaną ze sportem, również wielkie podziękowania wszystkim z grupy Top Team Imperium Siły za super atmosferę i wspólną rywalizację na treningach. Największe podziękowania dla moje Kochanej żony Klaudii i syna Aleksa, którzy dają mi dodatkową energię do działań oraz za pełne wsparcie.