Piotr Kowalik - Kraków

INSTRUKTOR SFG2


Założyciel oraz szef Centrum Sportu i Szkoły Sztuk Walki IRBIS w Krakowie. Trener klubowy i szkoleniowiec złotych medalistów Mistrzostw Polski Wushu.

Instruktor StrongFirst SFG1 oraz instruktor Flexible Steel Lv2, który z pasją przekazuje swoją wiedzę podczas treningów w Centrum Kettlebell Kraków oraz podczas szkoleń w Krakowie oraz w Polsce. Poza nauczaniem jak budować siłę i elastyczność w oparciu o narzędzia jakimi są kettlebells uczy Chińskich Sztuk Walki – Kung Fu, które trenuje od dziecka.

Trening chińskich sztuk walki rozpoczął w 1991 roku. Od lat jeden z najbardziej utytułowanych, czołowych zawodników Kung Fu (Wushu) w Polsce. Zajmuje się trenowaniem form tradycyjnych oraz form sportowych. Posiada tytuły Mistrza Świata wywalczone na Mistrzostwach Świata w roku 2004 w Chile oraz 2006 w Chinach.

Otrzymał nagrodę Ministra Sportu i Turystyki RP za złoty i srebrny medal na Mistrzostwach Świata Wushu Tradycyjnego w Chinach w 2010 roku. Wyróżniony prestiżowym tytułem „Najlepszego Zawodnika Roku 2006” przyznanym przez Amerykańską Federację Chińskiego Kuoshu w Baltimore w Stanach Zjednoczonych.

„Hasła przewodnie StronFirst – Honor, Lojalność, Szacunek – towarzyszą mi w treningu z kettlebell ponieważ wyniosłem je dużo wcześniej z sali sztuk walki. W moich treningach na pierwszym miejscu stawiam sobie bezpieczeństwo uczestników i ich wszechstronny rozój, które są dla mnie tak samo ważne jak wartości, które pomagają mi tworzyć wspaniałą społeczność trenujących ze mną osób.”