Monika Nowicka-Tymecka

TOP TEAM | Centrum Kettlebell Polska

Datę 24 marca 2019 zapamiętam do końca życia. Zdobycie członkowska w Top Team Polska podczas warsztatów Intro było dla mnie największym wyzwaniem. Z natury osoba spokojna i skryta musiałam pokonać swój strach i wykonać ćwiczenia przed wszystkimi uczestnikami i wspaniałą kadrą instruktorską.

Jednak wszystko zaczęło się od myśli “chce wrócić do sprawności”. W styczniu 2018 roku , pięć miesięcy po ciężkim wypadku samochodowym postanowiłam pójść na siłownię, spróbować wzmocnić swój organizm. Celem był powrót do pracy zawodowej, którą kocham. Jestem fizjoterapeutą, specjalizuje się w terapii manualnej dlatego moja sprawność wpływa bezpośrednio na jakość mojej pracy z pacjentem, a bylejakość nie wchodzi w grę.

Dwa miesiące później odważyłam się podejść do drobnej, wysportowanej blondynki. Zapytałam niepewnym głosem czy mogę przyjść na zajęcia, które prowadzi. Wtedy nie wiedziałam co to są odważniki Kettlebell, że pokocham te kuleczki. Usłyszałam “pewnie każdy się nadaje, przyjdź w piątek”.

Nie miałam doświadczenia w sporcie, jeszcze kilka miesięcy wcześniej byłam otyła. Postanowiłam spróbować, zaufać mojej trenerce Patrycji Rezler. Zobaczyła we mnie to coś i przyjęła pod swoje skrzydła. Uczyła od samych podstaw, tłumaczyła wkładając w to całe serce i wiedzę, starając się do mnie dotrzeć. Ile godzin tłumaczyła oddech siły … jeju masakra. Nigdy nie krzyczała choć przez pół roku myliłam nazwy ćwiczeń, a do tej pory nie zapamiętuję poleceń (zawsze zapisuje na tablicy dużymi literami).

Po roku czasu od pierwszego spotkania zrobiliśmy Top Team. Dojście do tego momentu było trudnym wyzwaniem ale warto spełniać marzenia. Miałam wiele wzlotów i upadków jednak zawsze byłaś przy mnie i mówiłaś damy radę, nie denerwuj się, już to mamy.

Patrycjo dziękuję, jesteś profesjonalną trenerką, najlepszą jaką mogłam sobie wymarzyć, cudownym człowiekiem i najsilniejszą kobietą na Świecie. Podziwiam Cię i bardzo szanuję.

Wsparcie najbliższych jest dla mnie niezmiernie ważne dlatego dziękuję mojej rodzinie, mamie i mężowi. Ukochany Irku jesteś moim największym kibicem. Kochasz mnie, dopingujesz gdy wątpię, cieszysz z moich osiągnięć. Zawsze mogę na Ciebie liczyć i znosisz moje szaleństwa dlatego mogę być sobą.

Atmosferę na zajęciach tworzą ludzie pełni pasji. Mam to szczęście, że na mojej drodze spotkałam Was Madziu i Andrzeju Janas, Tomku Karpiński, Michale Matyja i cała ekipo. Wasze wsparcie, dobry humor i kopniaki dodają mi zawsze mega dużo energii, podczas SSST zapomniałam dzięki Wam o całym stresie. Zawsze możemy na siebie liczyć i to jest piękne! Tomku Karpiński czekam na Ciebie!

Szczególne podziękowania dla Bartłomieja Bolechowskiego za pomoc i cenne rady.

Na koniec najważniejsze.

Tato zrobiłam to dla Ciebie – jestem szczęśliwa!