Monika Kastelik

TOP TEAM | Centrum Kettlebell Polska

W 3 słowach: siła, wytrzymałość, kobiecość.

Wspólnie z Sebastianem Gęsiorem jestem założycielem klubu IRONia, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, zarażając bielski świat pasją do treningu funkcjonalnego, treningu siłowego kettlebells, typu crossfit i innych. Czynnie, od ponad 3 lat, wykonuję pracę pod jego okiem i śmiało mogę powiedzieć, że Sebastian jest moim pierwszym mentorem w budowaniu siły i sprawności wykorzystując element żelaznej kuli z uchwytem. W kwietniu tego roku uczestniczyłam w warsztatach INTRO z metod treningowych HARDSTYLE pod okiem Dariusza Walusia, a w maju spełniłam warunki, aby znaleźć się w gronie CKB TOP TEAM LADIES i jako 2 kobieta w Polsce udowadniam, że siła jest kobietą.

Jestem trenerem 12 lat, a poza treningami moją „siłownią” jest rozpowszechnienie treningu oporowego wśród kobiet. Mając wiedzę o dobroczynnych skutkach „dźwigania żelaza”, działam po to, aby płeć piękna nie bała się zaglądać na salę z ciężarami. Kobieta może być i jest silna, a moim zadaniem jest budować w paniach świadomość, rozwiewać wątpliwości, zachęcać po to, aby w finalnej fazie przejść do trenowania. Jestem założycielką projektu PIĘKNA JEST BESTIĄ, który jest moim narzędziem pracy. W przeciągu ostatnich 6 miesięcy stworzony przeze mnie funpage odwiedziło około 1tys osób; zainteresowanie płci pięknej wciąż rośnie, a moim zadaniem jest prezentacja wyników kobiet, które rosną w siłę nie tylko dlatego, że chcą stracić zbędne kilogramy – ONE, WIEDZĄC, ŻE NIE STRACĄ SWOJEJ KOBIECOŚCI, CHCĄ BYĆ SILNE.
Jestem człowiekiem pasji, trenuję by dawać przykład. W 2013 roku reprezentowałam swój klub na na Mistrzostwach Podlasia Kettlebells Hardstyle, w których zajęłam 1 miejsce. Odważniki są moim głównym elementem treningowym w budowaniu wytrzymałości i to dzięki nim mam za sobą starty biegowe na dystansach:

– Ultramaraton KBL ( Kudowa – Lądek Zdrój) na dystansie 100km – 2013r.
– Ultramaraton BUT (Beskidy Ultra Trial) – niestety przerwany na 60 km – 2013r.
– Półmaraton Żywiecki – 2014r. (w czasie 1h 54 min).
– Maraton Krakowski – 2014r. (w czasie 4h 4 min).
Na najbliższy sezon zaplanowałam 3 duże starty (maraton, półmaraton i ultramaraton), bez sprawnego całego ciała, bez siły mięśni, nie byłoby mowy o pokonywaniu tak dużych dystansów. Przekonywać biegaczy do budowania siły – to kolejny motyw mojej pracy zawodowej.

Swoją wiedzę i umiejętności podpieram warsztatami technicznymi oraz szkoleniami z zakresu: MENTAL BODY, POWER BARBELL, FILA KICK/ TAE BO, TRENER PERSONALNY I ZDROWIA (1,2,3 stopień) Z David Stauffer, TRENER CARDIO, TRENER INDOOR CYCLING. Na przełomie ostatnich 3 lat wzbogaciłam wiedzę o szkolenie z zakresu treningu Crossfit, kończąc kurs CrossFit Chałupach w 2012 roku, szkolenie z dietetyki i suplementacji z Jakubem Mauriczem. Jako jedna z pierwszych osób w Bielsku wprowadziłam do swojej pracy element coachingu, gdzie jestem spowiednikiem, motywatorem treningowym i dietetykiem.

Kontakty:

tel.: 604 261 728
email: monika@ironia.bielsko.pl
www: ironia.bielsko.pl
facebook: facebook.com/pieknajestbestia