Michał Bieniek

TOP TEAM | Centrum Kettlebell Polska

Hej,
Jestem osobą ,która sportem i ruchem fascynuje się od dziecka.

Odkąd skończyłem 5 lat, zacząłem swoją przygodę z pływaniem w bocheńskim klubie sportowym „Pływak Bochnia”. Zdobywałem na zawodach pływackich wiele medali i dyplomów. Brałem również trzykrotnie udział w Otyliadzie, ponieważ lubię podejmować trudne i wymagające wyzwania. Mój najlepszy wynik podczas tych zawodów to przepłynięcie 31 km.

W wieku 12 lat wstąpiłem do biegackiego klubu „ULKS Fajfer 2001 Łapanów” gdzie trenowałem przez 4 lata. Dzięki trenerom z Fajfera nauczyłem się, co to znaczy dyscyplina, wytrwałość w dążeniu do zamierzonych celów i niezałamywaniu się w momentach niepowodzeń i porażek. Z powodu natłoku zajęć w szkole (idę obecnie do klasy maturalnej) musiałem z tych treningów zrezygnować, więc przez rok trenowałem crossfit w Bochni . Trening siłowy i siłownia nigdy nie były mi Obce.

Rok temu mój starszy brat –Kacper Bieniek- zaprowadził mnie pierwszy raz na kettle do

Centrum Kettlebell Bochnia

i przedstawił mnie trenerowi

Arkadiusz Klasa

.
Jego charyzma i sposób bycia, a także wiedza sportowa sprawiły, że na treningi zacząłem uczęszczać regularnie. W styczniu trener Arkadiusz, wyszedł z inicjatywą, żebym spróbował zawalczyć o wstąpienie do grupy TopTeam.
Przyjąłem tę propozycję bez wahania, gdyż nie boję się podejmować wyzwań i lubię wychodzić poza granice swoich możliwości.

Zdobycie czterech gwiazdek zajęło mi około siedmiu miesięcy, jednak przez znaczną część tego czasu, treningi były mocno ograniczone z powodu pandemii.

Jestem zadowolony z wyniku, jaki udało mi się osiągnąć. Sukces ten dedykuję w szczególności trenerowi Arkadiuszowi Klasie, bo gdyby nie on nie zaczęłaby się w ogóle moja przygoda z Kettlami.

Dziękuję również mojemu Bratu, Rodzicom, Babci, koleżanką i kolegą z Klubu KettleBell Bochnia oraz wszystkim trenerom ( Dariusz Maszewski, Marcin Szwab, Wojciech Kubicz, Kuba Leśniak), których wskazówki i rady ukształtowały mnie i mój charakter.

Pozdrawiam Jasia, Daniela, Szymona, Kacpra, Kubę i Piotrka.