Mateusz Michalak

TOP TEAM | Centrum Kettlebell Polska

Mam na imię Mateusz. Moja przygoda z Kettebell zaczęła się półtora roku temu. Po kilku latach trenowania parkour i gimnastyki uszkodziłem sobie bark i walczyłem z jego niestabiolnością i tutaj na ratunek przyszło Tureckie Wstawanie. Po paru miesiącach regularnego wykonywania tego ćwiczenia, bark był zdrów jak nigdy dotąd. Wtedy zaraziłem się kettlami i dorzuciłem do regularnych treningów kalisteniki Swing odważnikiem. Technika wyuczona była tylko i wyłącznie z youtube, ale z biegiem czasu muszę przyznać, że całkiem dobrze mi to wychodziło. Po jakimś czasie trafiłem na INTRO, po którym postanowiłem zostać instruktorem i zdobyć TOP TEAM.

Ćwiczenia siłowe nie sprawiały mi dużych problemów. Podciąganie od zawsze miałem we krwi, w końcu codziennie od jakiś 7 lat wykonywałem ich sporo w czasie trenowania parkour i kalisteniki. Przysiad na jednej nodze? Dodałem troszkę siły do już całkiem mocnych nóg i co się okazało, zacząłem skakać dalej niż kiedykolwiek. Nad Military Press musiałem trochę popracować wykonując Rytuał Przejścia Pavla Tsatsoulina, bardzo pomogło mi tu też wcześniejsze wykonywanie pompek w staniu na rękach! No i Tureckie Wstawanie to była już tylko formalność. Największą trudnością było SSST i tutaj mogę śmiało powiedzieć, że ten test naprawdę oddziela mężczyzn od chłopców.

Przy mojej dość niskiej wadze 76kg było to nie lada wyzwanie. Przeszedłem wiele nieudanych prób, które bardziej przygnębiały niż motywowały. Postanowiłem obrać odpowiednią taktykę treningową i w końcu pewnego dnia udało się zrobić 200 pwt w 10 min! Chciałbym tutaj podziękować mojej dziewczynie Kamili, która tego dnia stała przy mnie i liczyła powtórzenia oraz mnie motywowała! Obecnie pracuję jako instruktor i prowadzę swoje grupy w Ostrowie Wielkopolskim a moim kolejnym celem jest ukończenie wyzwania Beast Tamer!