Marek Smolarczyk

TOP TEAM | Centrum Kettlebell Polska

Swoją przygodę z odważnikami kettlebell rozpocząłem jakiś rok temu. Niedługo potem natknąłem się na projekt CKB TOP TEAM i już miałem cel – 5 gwiazdek. Odbyłem szkolenie kettlebell u Bronka Olenkowicza, co na pewno ułatwiło mi drogę do sukcesu.

Sportami siłowymi zajmuję się już ładnych kilkanaście lat. Dawno temu trenowałem dwubój olimpijski, na co dzień pracuję jako trener w Dorian FitnessClub w Kętach, tak więc wiedza i doświadczenie pozwoliły mi ułożyć półroczny plan i realizowac założenia, aż do osiągnięcia celu.

Co było najtrudniejsze? Na początku wydawało mi się, że pistol squat, gdyż nigdy nie siadałem na jednej nodze. Poświęciłem więc temu ćwiczeniu najwięcej, a odpowiednia drabina siły sprawiła, że progres był bardzo szybki.

Podziękowania dla Pawła Szczerbowskiego-właściciela klubu Dorian za zakup odpowiednich odważników, co umożliwiło mi przygotowanie się do TOP TEAM. Dziękuję też mojej żonie Eli, że wierzyła we mnie, a na finał przyjechała liczyć powtórzenia przy SSST oraz Dariuszowi Walusiowi za stworzenie grupy TOP TEAM i umożliwienie bycia jej członkiem!

Po tym wszystkim ketle stały się numerem jeden w moim treningu. Odważnikami kettlebell chcę zarażać innych, bo korzyści, jakie można uzyskać, trenując metodą Strong First, są wspaniałe. Może w przyszłości przygotuję kilka osób do TOP TEAM i czerwoną koszulkę zamienię na czarną-TOP TEAM INSTRUCTOR.