Łukasz Wichowski - Warszawa

INSTRUKTOR SFG1


Jestem instruktorem SFG 1, Flexible Steel lvl 1, a także zawodnikiem i instruktorem Kickboxingu. Walczę amatorsko pod patronatem PZKB i zawodowo dla federacji DSF Kickboxing Challenge.

Odkąd pamiętam zawsze byłem bardzo aktywny, po prostu uwielbiałem się ruszać. Moja przygoda ze sportem rozpoczęła się kiedy skończyłem 16 lat. Trafiłem wówczas na swój pierwszy trening kickboxingu. Do dziś regularnie trenuję i startuję w zawodach.

Kilka lat temu rozpocząłem treningi z odważnikami kulowymi. Wydały mi się ciekawą, alternatywną formą wysiłku fizycznego. Szybko okazało się, że kettlebell są doskonałym uzupełnieniem mojej aktywności. Pomogły mi  kształtować siłę, wytrzymałość i gibkość całego ciała. Dzięki kettlebell i metodologii Strong First jestem lepszym kickboxerem, ale co ważniejsze po prostu czuję się lepiej. I o to właśnie chodzi! Trening buduje wewnętrzną siłę, wzmacnia i uczy pokonywać własne ograniczenia. Głęboko wierzę, że ruch ma na nas zbawienny wpływ i może zastąpić wiele lekarstw. Staram się być świadomym, zdrowym sportowcem, dlatego też nieustannie się rozwijam i zgłębiam wiedzę w tym obszarze by skutecznie inspirować innych.

Move well, move often, be happy and don’t forget to be Strong First!