Klaudia Zwierzchowska

TOP TEAM | Centrum Kettlebell Polska

Napisanie tych kilku słów od siebie nie jest łatwym zadaniem –nie zdążyłam jeszcze oswoić się z faktem, że zrealizowałam swój cel i dołączyłam do grupy najsilniejszych ludzi w Polsce trenujących według metody Hardstyle! Zapewne jeszcze przez długi czas nie będę w stanie w to uwierzyć.

Mimo że trenuję regularnie i z wielką frajdą od kilku lat, to jak dotąd żadna wypróbowana przez mnie metoda nie dała mi tak dużych możliwości rozwoju i tyle radości co trening z odważnikami. W Hardstyle’u każdy ruch jest piękny, naturalny, prosty, choć nie łatwy i prawdziwie wzmacniający, a każda wykonywana seria wymaga skupienia, pokory i odpowiedzialnego podejścia. Dla tych właśnie powodów trening metodą Hardstyle stał się moją największą życiową pasją.

Do CKB Top Team Poland zapragnęłam dołączyć wiosną ubiegłego roku, zanim jeszcze nauczyłam się pracować z kulkami. Nastawiona na rozpoczęcie przygotowań do wymaganych zaliczeń wzięłam udział w szkoleniu z podstawowych technik Kettlebell Hardstyle. Prowadził je Paweł Tarkowski SFG II, którego profesjonalne podejście i zaangażowanie sprawiły, że to pod jego okiem postanowiłam trenować do Top Teamu. Od razu po szkoleniu zabraliśmy się z Pawłem do pracy, której owoce w postaci zaliczonego przy pierwszym podejściu SSST, przysiadu na jednej nodze i wstawania tureckiego przyszło nam zebrać po około ośmiu miesiącach przygotowań.

Koszulkę CKB Top Team Poland będę nosić z szacunkiem do wszystkich osób, które również podjęły wyzwanie i znajdują się w gronie najsilniejszych. Będę ją również nosić z szacunkiem do pracy, jaką włożyłam w przygotowania – sprawiły mi one wiele przyjemności, ale wymagały systematyczności, dyscypliny, uporu i codziennego stawiania czoła swoim słabościom. I wreszcie będę ją nosić z wdzięcznością dla osób, które wspierały mnie w drodze do celu. Szczególne podziękowania należą się mojemu trenerowi, Pawłowi Tarkowskiemu z @Paweł Tarkowski/ Natural Training Concept, bez którego moje przygotowania nie miałyby szansy powodzenia. Paweł nauczył mnie metody Hardstyle, wpoił prawidłową technikę ćwiczeń z odważnikami, dawał nieocenione wskazówki na treningach, motywował w chwilach załamania. Opracowana przez niego strategia na Snatch Test i przeprowadzenie mnie krok po kroku przez te trudne 10 minut zadecydowały w bardzo dużej mierze o sukcesie.

Bardzo dziękuję również wszystkim spośród rodziny i znajomych, którzy wspierali mnie dobrym słowem podczas przygotowań i cierpliwie słuchali niekończących się relacji z treningów, szczególnie moim rodzicom, Violetcie i Krzysztofowi. Dziękuję @Michalina Balcerzak i @Karolina Ujejska za niezawodną asystę na Snatch Teście oraz ekipie i klubowiczom @New Age Fitness Białołęka, gdzie najczęściej trenowałam, przygotowując się do zaliczeń, za świetną atmosferę. Dziękuję wszystkim związanym z kettlami w Polsce za inspirację, jaką dajecie, pokazując swoją pasję w Internecie. Dziękuję @Dariusz Waluś za założenie grupy Top Team Poland i stworzenie możliwości podjęcia trudnego wyzwania, jakim jest znalezienie się w tym elitarnym gronie.

Trzymam kciuki za wszystkich w Polsce, którzy przygotowują się do zaliczeń TT, powodzenia!