Kinga Kuzynin

TOP TEAM | Centrum Kettlebell Polska

Od zawsze byłam ściśle związana ze sportem, odgrywał on istotną rolę w moim życiu. Przygodę z kettlebell rozpoczęłam w kwietniu 2014. za namową mojego męża Sebastiana Kuzynin obecnie Instruktora SFG 1. Początkowo nieco bałam się treningów z kettlebell ale to tylko dlatego ponieważ przeciwności losu sprawiły iż zmuszona byłam zwolnić tępo życia przez chorobę która mnie spotkała i dokuczała mi w życiu codziennym. A mianowicie: Obustronny konflikt nerwowo-naczyniowy (ucisk na nerwy czaszkowe przez naczynia krwionośne w skutek czego dochodzi do przewlekłego drażnienia nerwów a w moim przypadku nerwów błędnikowych odpowiadających za równowagę).

Jak można się domyślać , nie było mi łatwo zacząć trenować z odważnikami kulowymi przy nawracających zawrotach głowy i zaburzeniach równowagi itd., bo jak wiadomo praca z kettlebell wymaga dużego skupienia oraz kontroli ciała. Nie lubię użalać się nad sobą wiec szłam za ciosem, mówiąc sobie ,,Dasz radę!’’ Kettlebell okazał się strzałem w dziesiątkę, tak narodziła się moja pasja do żeliwnej kuli. Marzec 2015r. , nasza pierwsze wizyta w Zielonej Górze na Ogólnopolskim INTRO CKB Polska Kettlebell Hardstyle ,będąc tam byłam już pewna że to jest odpowiednia droga dla nas. Od tego momentu rozpoczęła się tak naprawdę prawdziwa zabawa. Tymczasem cały czas sporo trenowaliśmy, doskonaląc techniki Hardstyle Ketlebell. Pasja rozwijała się w szybki tempie.

W styczniu 2016r. w naszym mieście powstało Centrum Kettlebell Choszczno którego jesteśmy założycielami, od tego czasu prowadzimy treningi przekazując naszym podopiecznym zdobytą wiedzę. Rozpoczął się intensywny czas w moim życiu, treningi z kettlebell sprawiały że stawałam się coraz silniejsza , a także bardziej świadoma swojego ciała, nie bałam się ciężarów. Sierpień 2016r. IV Ogólnopolski Obóz Hardstyle Kettlebell w Łagowie, bardzo dużo ludzi z tą samą pasją w jednym miejscu. Energia nie do opinania.

Wszystko to daje coraz więcej wiary w to co się robi i to co się kocha.

Na zakończenie odbył się obozowy Challenge na którym zajęłam 1 miejsce w kategorii kobiet /profesjonaliści. To chyba wtedy dopiero uświadomiłam sobie ,że Top Team jest tak naprawdę w zasięgu ręki. Ciężka praca przynosi efekty a wszytko to co w życiu robię staram się robić na 100 procent, wiec i w tym przypadku szłam do przodu ambitnie. Moja droga do TT nie była może zbyt długa ale za to bardzo intensywna wymagająca poświecenia i determinacji. Do SSST /16kg podchodziłam dwa razy, za pierwszym zabrakło mi 8 powtórzeń. Drugie podejście w luty 2017r.,wykonałam 209 powtórzeń/10min. W sumie wykonałam 4 z 5 wymaganych zadań (SSST, Military Press, TGU, Pistol ) co daje mi 4**** Top Team Polska. Do elitarnej grupy Top Team Polska weszłamwspólnie z mężem praktycznie w tym samym czasie co czyni nas pierwszym takim małżeństwem w Polsce. TOP TEAM jest dla najlepszych i najsilniejszych, dlatego jestem bardzo dumna z siebie a także z męża. Siła to praktyka!

Najważniejsze by być zawsze pokornym, cierpliwym uczniem, trzeba wierzyć w siebie i swoje możliwości oraz wyznaczać sobie cały czas nowe cele. Jeśli zdrowie pozwoli to wszystko będę w stanie realizować sama. Dziękuje za wsparcie całej wielkiej rodzinie StrongFirst Polska/ Hardstyle Kettlebell oraz tym wszystkim którzy wierzyli we mnie i moje możliwości, to bardzo ważne dla mnie…

Siła!