Karolina Ujejska

TOP TEAM | Centrum Kettlebell Polska

Podobno niemożliwe jest wykonać SSST ważąc 46kg. Musiałam to sprawdzić! Ale od poczatku…

Pamiętam dobrze moje pierwsze zajęcia z kettli w lipcu 2017 roku. Trener w czewonej koszulce z pięcioma gwiazdkami na piersi z pasją opowiadał o metodzie hardstyle oraz o tym, co dobrego odważniki kulowe mogą wnieść w nasze życie. Już wtedy poczułam, że to trening jakiego szukałam – trudny technicznie i wymagający. Sport zawsze stanowił ważny aspekt mojego życia, jednak to kettlebells przeniosły mnie w nowy wymiar sprawności i siły. Trening z odważnikami nie tylko holistycznie rozwija ciało i znakomicie buduje siłę, ale sprawia też mnóstwo radości, dlatego szybko stał się moją pasją.

Moją równoległą pasją i jednocześnie spełnieniem zawodowym jest fotografia (http://cora-studio.com). Fotografując śluby i sesje plenerowe (lecz nie tylko, zapraszam również na sesje indywidualne) dźwigam ze sobą sporo ciężkiego sprzętu przez długie godziny. Dzięki treningom z kettlami moje ciało jest silniejsze i znacznie lepiej znosi wielogodzinne sesje zdjęciowe.

Po roku treningów kettlowych wystartowałam w Mistrzostwach Polski Kettlebell Hardstyle, wygrywając konkurencję snatch test. Wtedy poczułam, że Top-Team jest w moim zasięgu. Spontanicznie podjęta pierwsza próba SSST zakończona wynikiem 199 reps była początkiem przygotowań do TT. Kilka miesięcy ciężkich i sumiennych treningów później usłyszałam od Trenera: „jesteś gotowa, musisz jedynie zaprezentować swoje umiejętności. Kiedy to zrobisz, będziesz najlżejszą kobietą, która wykonała SSST”. Wynik przerósł nasze oczekiwania – 209 snatchy! Pomimo podziurawionych dłoni, pozostałe zaliczenia siłowe były już przyjemnością.

Fakt, że jestem członkinią Top-Team i mogę z dumą nosić czerwoną koszulkę zawdzięczam Pawłowi Tarkowskiemu. Paweł, jesteś autorem mojego sukcesu. Nauczyłeś mnie od podstaw każdego ruchu z kettlem i przeprowadziłeś przez wszystkie etapy w drodze do kolejnych wyzwań. Dziękuję Ci za przygotowanie, poświęcony czas, bezcenne lekcje i rady oraz wsparcie w chwilach zwątpienia. Twoje zaangażowanie, wiedza, doświadczenie oraz plan treningowy i strategia przyniosły wspaniałe rezultaty. Kto zna Pawła ten wie, że jest bezkompromisowym strażnikiem jakości, propagatorem nieustannego rozwoju oraz wnikliwym obserwatorem. Dziękuję, że uwierzyłeś we mnie i dostrzegłeś mój potencjał.

Jestem ogromnie wdzięczna, że mogę trenować pod okiem doskonałego Trenera i dumna z wyników jakie osiągnęłam dzięki wspólnej pracy. Jesteś najlepszy!

Dziękuję również moim sparingpartnerkom, Kasi i Asi za wspólne przygotowania. Dzięki Wam ta ciężka droga była kolorowa, pełna wzajemnego wsparcia i zabawy :). Asi należą się brawa za bycie inicjatorem wyzwań kettlowych w naszej grupie, Kasi z kolei za pilnowanie, aby ciężary nie były za małe. Dziękuję także Marcie za doping i pozytywną energię. Jesteście nieocenione!
Dziękuję Klaudii za powiew spokoju jaki wniosłaś swoim wykonaniem SSST tuż przed moją próbą.
Dziękuję rewelacyjnej Ekipie Kettlowej Zdrofit Stegny za super atmosferę na treningach.

Top-Team to wyzwanie nie tylko dla ciała, ale także sprawdzian dla psychiki.

Dodał mi pewności siebie i wiary we własne siły, nauczyłam się pokonywać swoje słabości, wzmacniać atuty oraz sięgać do tych zasobów charakteru, które w chwilach zwątpienia dają siłę do walki.

Czerwona koszulka to dla mnie symbol nie tylko osiągniętego celu, ale i przebytej drogi i rozwoju, ponieważ „Cel ma sens wówczas, gdy pomaga Ci rosnąć, a wzrastasz przez zdobywanie go, a nie samo osiągnięcie”.