Julia KUCZAK

TOP TEAM | Centrum Kettlebell Polska

Przygodę z kettlami rozpoczęłam niejako przypadkiem, choć temat odważników kulowych przewijał się w moim domu rodzinnym od dawna. Na pierwszy trening w lipcu 2018 zaciągnęli mnie tata z siostrą, za co jestem im niezmiernie wdzięczna. Od samego początku trafiłam w dobre ręce, bo podstaw pracy z kettlami uczyłam się pod okiem Bartłomiej Bolechowski StrongFirst Elite i Jakub Silewicz – Treningi Personalne & Masaże w Iron Church. Dzięki chłopaki za solidne fundamenty pod dalsze budowanie siły!

Po powrocie na studia do Warszawy naturalnym krokiem było dołączenie do ekipy trenującej w Akademia Kettlebells Warszawa. I tu znów pod swoje skrzydła przyjęła mnie cudowna trenerka, @Ula Gronowska. To właśnie pod jej okiem trenowałam prawie 2 lata. Treningi sprawiały mi niesamowitą frajdę i choć poważnie nie myślałam o TT, to zawsze miałam z tyłu głowy marzenie żeby kiedyś założyć czerwoną koszulkę.

A potem przyszedł wiosenny lockdown. Starałam się trenować regularnie z kettlami w domu, bywało z tym różnie. Po powrocie na salę nie zauważyłam jednak spadku formy, więc stwierdziłam że to ten moment. Wtedy zaopiekował się mną @Emil Stanisławski, z którym pocisnęliśmy ostatnią prostą przygotowań pod TT.

Na koniec chciałabym bardzo podziękować wszystkim osobom trenującym w Akademii, ale przede wszystkim mojemu mężowi Tomkowi za nieocenione wsparcie, Klaudii, Tomkowi i Łukaszowi za atmosferę w trakcie treningów oraz Ninie za cenne wskazówki w drodze po pressa. Jesteście wspaniali! Cieszę się że mogę być częścią takiej społeczności.