Dorota Szparaga

TOP TEAM | Centrum Kettlebell Polska

Jestem amatorką z ogromnym zamiłowaniem do różnych form ruchu oraz pasjonatką górskich szlaków długodystansowych oraz języka hiszpańskiego. Na co dzień trenuje w Akademia Kettlebells Warszawa pod czujnym okiem Emila Stanisławskiego i łączę treningi Kettlebell, Bodyweight/Gimnastyka z bieganiem jednocześnie pracując na etat w korporacji.

Swoją przygodę że sportem amatorskim rozpoczęłam w wieku 30 lat od łyżwiarstwa figurowego. Miałam okazję uczestniczyć w pierwszych zawodach dla amatorów w Polsce w kategorii tańców na lodzie. Gdy mój partner wyjechał na studia a ja nie mogłam znaleźć kolejnego zaczęłam szukać innych form ruchu. Zafascynowały mnie biegi górskie a w szczególności ultra. Próbowałam też innych dyscyplin: pływanie, biegi z przeszkodami, crossfit, narciarstwo biegowe, narciarstwo skiturowe oraz zjazdowe oraz typowa siłownia.

Droga do top team była wyboista. Miałam siłę, wytrzymałość, zacięcie do treningów ale znacznie wolniej przyswajałam technikę. W 2014 roku rozpoczęłam przygodę z kettlami jednocześnie trenując crossfit i bieganie. Po 8 miesiącach zmieniłam klub i został tylko crossfit. W kwietniu 2016 trafiłam na treningi do Emila Stanisławskiego i to było moment kiedy odkryłam kettle na nowo. W grudniu 2016 podeszłam do SSST ale się nie udało. Potem studia, sprawy osobiste i nieumiejętność radzenia sobie z porażkami spowodowały że coraz mniej trenowałam aż w końcu przez 5 miesięcy w ogóle.

Na treningi wróciłam 4 września 2017 z nadwagą i zerową forma. O Top Team mogłam tylko pomarzyć. Rozpoczęłam systematyczne treningi grupowe a od jesieni 2018 zaczęłam pracować nad poprawą mobilności m.in dzięki treningom Bodyweight prowadzonych w Akademia Kettlebells Warszawa z Emilem Stanisławskim i Ulą Gronowską. Udało się też poprawić technikę a od maja 2019 zaczęłam treningi ukierunkowane pod Top Team.

Mój cel udało mi się zrealizować dzięki Emilowi Stanisławskiemu. Ogromnie mu jestem wdzięczna że jednak z powrotem przyjął mnie na treningi i przygotowywał treningi pod moje cele. Emil jest trenerem bardzo wszechstronnym, o ogromnej wiedzy, bardzo zaangażowanym a do tego dobrym i ciekawym człowiekiem o niesamowicie silnej psychice. Mam ogromne szczęście że mogę trenować pod jego okiem. Miałam też wsparcie ze strony innych trenerów w Akademii w szczególności Ula Gronowska. Duże znaczenie w osiągnięciu tego celu ma też atmosfera w Akademii gdzie trenerzy mają kompleksowe podejście do treningów a ludzie nawzajem się wspierają i motywują.

Droga do Top Team sprawiła że poczułam się dużo silniejsza i nie tylko fizycznie.