Dominik Ochman - Sosnowiec

Asystent CKBCześć!

Kilka zdań o mnie? Zapewne jak każdemu z nas w tym miejscu, sport towarzyszy mi praktycznie całe życie. Głównie były to sporty drużynowe, a najwięcej czasu spędziłem na kopaniu piłki. W pewnym momencie życia przyszło mi się jednak rozstać z piłką nożną, więc zacząłem szukać innych rodzajów aktywności. Bieganie, siatkówka, czasami siłownia. Nic jednak nie było w stanie zatrzymać mnie przy sobie. W przeciwieństwie do kettli.

Pierwszy raz zetknąłem się z treningiem motodą Hardstyle w maju ’23 roku. Kilka miesięcy szlifowałem podstawowe umiejętności na zajęciach grupowych u innego z Asystentów – Jakuba Jasińskiego. W tym okresie zapoznawałem się m.in. z tym czym tak naprawdę jest StrongFirst, CKB Polska czy Top Team. Później wziąłem udział w jednej z edycji Intro w Zielonej Górze, gdzie mogłem zetknąć się z tym wszystkim osobiście. Od początku ’24 roku współpracuję już indywidualnie z Błażejem Sobalą, Instruktorem SF Elite.

Trening Hardstyle Kettlebell udowodnił mi, że siła to umiejętność, której można się nauczyć. Można, a nawet trzeba. Asystent CKB Polska to dla mnie jeden z etapów rozwoju w treningu z odważnikami kulowymi i możliwość dzielenia się zdobytą wiedzą z innymi.