Dominik Kruzel

TOP TEAM | Centrum Kettlebell Polska

Dominik Kruzel Katowice, trener przygotowania motorycznego, trener personalny, zawodnik z wieloletnim doświadczeniem.

„Sportem interesuję się od dziecka, był dla mnie zawsze lekarstwem na wszystko i jest moją pasją, wychował mnie, pokazał wartości, nauczył pokory, ciężkiej pracy, szacunku, poświęcenia, radzenia sobie z niepowodzeniami ale również z sukcesami.

Siła fascynowała mnie odkąd pamiętam, zawsze podziwiałem silnych ludzi i sam ćwiczyłem najpierw w domu z masą własnego ciała, potem trenując tenis ziemny uczyłem się budować siłę eksplozywną, następnie w sportach walki zrozumiałem czym jest charakter oraz wydolność i wytrzymałość siłowa.

Z kettlami pierwszy kontakt miałem poprzez crossfit ale tak naprawdę poznałem je na seminarium Hard Style w Zielonej Górze, bezpośrednio u Darka Walusia. W trakcie seminarium 2 osoby robiły podejście do Top Team i od tamtego czasu wiedziałem, że będzie to i mój cel! Postanowiłem, że podejmę wyzwanie ale przede wszystkim rozwinę swoje umiejętności techniczne, a także siłę i moc w treningu z odważnikami. Zdecydowałem, że dopiero kiedy wyniki będą zbliżone do top team’owych spróbuję swoich sił. Włożyłem mnóstwo własnej pracy, samemu planując i realizując jednostki treningowe, często metodą prób i błędów dochodziłem do właściwych rozwiązań. Kiedy nadszedł czas na postawienie ostatecznych kroków poprosiłem Sebastiana Gęsiora z Klubu Ironia o pomoc w doszlifowaniu reszty treningów na tyle, żebym zaliczył wszystkie próby. To również dzięki wspólnej pracy z Sebastianem i Zuzanną Sobczak udało się osiągnąć cel i zaliczyć wszystkie pięć gwiazdek. Bardzo polecam ten duet, to prawdziwi profesjonaliści a do tego naprawdę fajni i dobrzy ludzie. Dziękuję Wam.

Największym sukcesem jednak jest dla mnie to co osiągnąłem po drodze do TOP TEAM, mianowicie poprawa techniki we wszystkich wymaganych ćwiczeniach i kilku nowych, nauka pokory (ciężkie odważniki uczą jej doskonale), upewniłem się, że ciężką pracą można osiągnąć WSZYSTKO, rozwinąłem się jako trener i poznałem nowych wspaniałych ludzi. Ruszam dalej do przodu realizując kolejne wyzwania bo to dopiero początek…