Damian Adamiuk

TOP TEAM | Centrum Kettlebell Polska

Od złamania do Top Teamu.
Na pierwsze zajęcia Kettlebel trafiłem w lutym 2014 roku.

Po nieszczęśliwym wypadku na Kite Surfingu, w wyniku którego złamałem dość poważnie lewą nogę w kolanie, postanowiłem wybrać się na zajęcia z odważnikami kulowymi, ponieważ w przeszłości słyszałem na ich temat wiele dobrego, a w szczególności, że wzmacniają i odbudowują mięśnie. Ojciec zaproponował mi treningi prowadzone przez Bronisława Olenkowicza, bo ma w tym zakresie dużą wiedzę i doświadczenie oraz w bardzo przyjemny i przystępny potrafi przekazać ją swoim podopiecznym.

Rehabilitacja przebiegała pomyślnie, treningi umożliwiły mi szybki powrót do formy. Dość szybko okazało się,że było to tylko przy okazji, ponieważ atmosfera jaka panuje podczas zajęć u Bronka sprawia, że chce się na nie wracać i przerzucać co raz więcej żelastwa.

Na jedne z zajęć Bronek przyszedł w czerwonej koszulce Top Team i od tej chwili postawiłem sobie za cel, dołączyć do tego elitarnego grona. Po 1,5 roku treningu wydawało się, że jestem już bardzo blisko, ponieważ przy wadze 77kg byłem w stanie wykonać TGU oraz Pistol z 40-sto kilogramowym odważnikiem, jednak największą przeszkodą okazał się brak wytrzymałości, co uniemożliwiało wykonanie SSST.

Po ponad 3 latach ciężkich treningów, w końcu wypracowałem odpowiednią wydolność oraz dzięki zrównoważonym treningom poprawiłem siłę i oto jestem, w Czerwonej Koszulce z pięcioma gwiazdkami!

Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu, a w szczególności:

Żonie Aneta Ullrich, która trenowała razem ze mną, motywując i wspierając na każdym treningu, a przede wszystkim poza nim.

Ojcu Andrzej Adamiuk, za to, że skrzyżował nasze drogi(Bronka i moją), a także za wspólne treningi.

Trenerowi Bronisław Olenkowicz, dziękuję za opiekę trenerską w pełnym zakresie i stawianie kolejnych wyzwań, których pokonywanie jest czystą przyjemnością, a nieosiągalne staje się „lekkie”.

Jedynej w swoim rodzaju Grupie Kettlowej, za to że zawsze można na Was liczyć i wspólnie dążyć do osiągania jeszcze lepszych wyników!