Cezary Krutul

TOP TEAM | Centrum Kettlebell Polska

„Od wielu lat jestem pasjonatem różnych form aktywności sportowej. Droga mojego rozwoju wiodła przez siłownię, bieganie, pływanie, kolarstwo terenowe oraz sztuki walki (kickboxing).

Czynnikiem który od zawsze wymuszał na mnie wszechstronne wytrenowanie mojego organizmu było ratownictwo morskie którego jestem pasjonatem i z którym to przygodę rozpocząłem w roku 2007. Zrozumiałem wówczas, że aby być szybszym, silniejszym, bardziej wytrzymałym na coraz to większe obciążenia muszę znaleźć odpowiedni system który będzie stanowił spójną, harmonijną całość. Trenowanie bowiem każdej z moich ulubionych dyscyplin „oddzielnie” i w oderwaniu od siebie nie gwarantowało takich wyników jakie chciałbym osiągać.

Dnia 2 stycznia 2014 roku trafiłem na zajęcia do Mirosława Jurczaka w Centrum Kettlebell Wschód – od tej daty rozpoczęła się moja przygoda z odważnikami kulowymi i systemem Strong First Pavla Tsatsouline’a. Ciężka praca z odważnikami doprowadziła mnie do Top Team Polska jednak korzyści z ćwiczenia tym starym rosyjskim przyrządem sięgają dużo dużo dalej, ponieważ to co wypracowałem do tej pory wykorzystuję stale w życiu codziennym i zawodowym. Najtrudniejszym etapem do pokonania był Secret Service Snatch Test – spędzał mi sen z powiek, miałem za sobą wiele nieudanych prób, jednak kiedy podszedłem do niego z wielkim dystansem i na luzie – udało mi się go zaliczyć. Ćwiczeniami siłowymi które zaliczyłem są military press – 44,5 kg oraz Turkish Get Up – 48 kg – przy wadze ciała – 86,2 kg.”