Agnieszka Derek

TOP TEAM | Centrum Kettlebell Polska

„ Jeśli dostrzeżesz możliwość, która Cię poruszyła, rzuć się na nią ze wszystkim co masz!” Myślę, że tak właśnie było w moim przypadku.

Swoją przygodę ze sportem , jak i samymi odważnikami kettlebell rozpoczęłam dość późno, choć z dzisiejszej perspektywy myślę, że dopiero teraz nadszedł mój czas. Mówią, że jeżeli czegoś chcesz to zawsze znajdziesz sposób. Moja droga do Top Team była długa, i to nie ze względu na wyniki, ale chęć doskonalenia siebie i swojej techniki. Dlatego stopniowo dojrzewałam do tego, żeby być człowiekiem drogi, a nie celu.

Pierwszą styczność z ketlami miałam pod okiem moje go trener -Janka Bociągi, któremu z tego miejsca dziękuję. Ale nie była to miłość od pierwszego swingu. Potem przyszło doskonalenie swoich umiejętności w Kuźnia Sylwetki Wieluń, aż trafiłam do mojego miejsca- Crossfit Częstochowa Bastion. To tutaj rozpoczęła się przygoda z kettlebell, przerodzona w pasję. Pamiętam swoje pierwsze TGU z 20 kg kulą i słowa trenera, że „silny człowiek potrafi wykonać to zadanie z połową masy swojego ciała”. Pomyślałam: „ Nie w tym życiu chyba”. Ale nie odpuściłam ani na chwilę. Klika miesięcy regularnych treningów przyniosły V-ce Mistrzostwo Polski Kettlebell Hardstyle, a potem certyfikację SFG I.

Sukces to Ty, ale i ludzie których spotykasz. Dlatego z tego miejsca w szczególności dziękuję:

  • Zuzanna Sobczak- One&Only. Moja trenerka, mentorka, wzór sportowca. To ona pokazała mi siłę, z jaką można pokonywać własne słabości. Nauczyła poprawnych wzorców, techniki. Już po pierwszych warsztatach z Zuzą widziałam, że to jest to co chcę dalej robić!
  • Rafał Nowak – Head Coach CF Częstochowa. Pomógł zrozumieć, czym jest zdrowy ruch. Człowiek, od którego dostałam wsparcie i zaufanie. Pozwolił mi uwierzyć w siebie, w każdym możliwym znaczeniu tego słowa
  • Społeczność, CF Częstochowa i Przyjaciele w jednym – ludzie, dla których jestem. Dla nich się uczę, podnoszę sobie poprzeczkę, z nimi trenuję. Dają energię i motywują. Wyjątkowe osoby, które poznałam na swojej drodze. Dzięki nim jestem w miejscu, w którym zawsze chciałam być.

Dziś z dumą zakładam czerwoną koszulkę, która jest dla mnie symbolem drogi, jaką przebyłam.

Jestem Agnieszka i jestem w Top Team Ladies!