Błażej Sobala - Ząbkowice Śląskie

INSTRUKTOR SF Elite


Nazywam się Błażej Sobala, jestem certyfikowanym instruktorem SFG1, a także instruktorem Flexible Steel lvl 1, instruktorem kulturystyki i fitness. Na co dzień prowadzę zajęcia w Centrum Kettlebell Ząbkowice Śląśkie.

Żyję sportem, żyję ze sportu i żyje dla sportu. To moja pasja, moje hobby, moja codzienność. Z wykształcenia menadżer sportu, z zawodu instruktor fitness. Specjalizuję się w treningach z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Z czasem, chcąc urozmaicić zajęcia, zacząłem sięgać po sprzęt fitness.

Na odważniki kettlebell trafiłem całkiem przypadkowo. Uwielbiam się uczyć nowych rzeczy, dlatego aby poznać tajniki „machania” zagłębiłem się w Internet. Na szczęście stosunkowo szybko wpadły mi w oko warsztaty Hardstyle Kettlebell z Bartkiem Bolechowskim. Podejrzewam, że gdyby nie on, gdyby nie jego wiedza i profesjonalne podejście, dzisiaj używałbym kettli sporadycznie, albo wcale. Można śmiało powiedzieć, że stał się dla mnie wzorem. Na warsztatach okazało się, że moja dotychczasowa wiedza z zakresu kettlebell jest ŻADNA. Zderzenie z rzeczywistością było bardzo bolesne. Dzięki Bartkowi nauczyłem się wszystkiego od nowa, nabrałem pokory i szacunku. Szacunku do Kettlebell, szacunku do Hardstyle, szacunku do StrongFirst. Zrozumiałem, że siła to umiejętność.

Bycie certyfikowanym instruktorem SFG to nie tylko prestiż i „fejm”. To także ogromna odpowiedzialność. Nie można sobie pozwolić na błędy ponieważ stawka jest najwyższa – zdrowie podopiecznych. Dlatego na moich zajęciach oferuję najwyższej jakości poziom nauczania oraz wyspecjalizowaną wiedzę na temat tego jak w bezpieczny i efektywny sposób poprawić jakość podstawowych wzorców ruchowych, a co za tym idzie – jakość codziennego życia. Zapraszam do Ząbkowic Śląskich.

Lojalność. Szacunek. Honor. StrongFirst.