Szymon Grykier - Bydgoszcz

INSTRUKTOR SFG2


Cześć,

Pewnie nie będę oryginalny gdy napiszę, że w młodości cała moja przygoda ze sportem rozpoczęła się od filmów z Bruce’m Lee. Pewnie też nikogo nie zdziwi fakt, że po filmach przyszedł czas na książki również z tym Panem….. a potem to już poszło.

Jestem instruktorem i aktywnie zajmuje się sztukami walk kung fu głównie w stylu Wing Chun z linii przekazu Didier’a Beddar’a. Moje zamiłowanie do sztuk walk rozpoczęło się odkąd miałem 13 lat i aż do dnia dzisiejszego cały czas aktywnie ćwiczę i rozwijam się na tej płaszczyźnie i nie tylko. Przez swoje naście lat w sztukach walki miałem przyjemność poznać wiele styli z dziedziny kung fu (Chan Shaolin Si, Dju Su, Shaolin Kempo, Hung Gar, podstawy Wu Shu, Tao Lu, Vo Quyen, Taekwondo i kilka innych), w których to zdobywałem różne stopnie uczniowskie lub instruktorskie. Od jakiegoś czasu zajmuje się również prowadzeniem zajęć funkcjonalnych i siłowych. Współpracuje również z służbami mundurowymi pod kątem treningu uzupełniającego oraz przygotowaniem pod specjalne potrzeby.

Nie zdziwi nikogo fakt, że w sztukach walki odważniki kettlebell przewijają się tak samo często jak siniaki zdobywane podczas treningu z partnerem. Na pewnym etapie treningu natrafiłem po raz kolejny na ważną dla mnie książkę, była to znana pozycja dla większości z Was „ Nagi Wojownik”. Jak się łatwo domyślić na jednej książce się nie skończyło .. machina ruszyła no i teraz jestem tutaj… w miejscu gdzie słowo kettlebell to coś więcej niż przedmiot. Ta magiczna kulka ma w sobie moc, która mnie przyciągnęła i teraz ja chce tej mocy więcej…