Piotr Okliński - Olsztyn

Asystent CKB


„Ta cecha może być przytłumiona i ukryta, ale gdzieś tam w Twoim wnętrzu jest niezłomne serce. Odwaga. Wytrwałość. Siła. (…) Trudności rozwijają siłę, a burze czynią Cię silniejszym.” – Bear Grylls: „Poradnik przetrwania w życiu”.

Witam wszystkich.

Nazywam się Piotr Okliński. Jestem instruktorem StrongFirst Girya poziom I i zarazem założycielem Centrum Kettlebell Olsztyn. Moje Centrum powstało w lipcu 2013. Moim celem jest propagowanie i rozpowszechnianie najlepszej (nie tylko w moim odczuciu) formy ruchu oraz stylu i sposobu na życie, czyli HardStyle Kettlebell.

Zakochałem się! Na prawdę! W Kettlebell …od pierwszego wejrzenia, czyli gdy zobaczyłem w internecie, co Darek Waluś wyczynia z Kettlami. To było dla mnie niesamowite, bo wcześniej tego nie znałem. Próbowałem ćwiczeń na siłowni, myśląc,że stanę się silniejszym. Ale nie uzyskałem założonego efektu. Bo mięśnie i masa to nie wszystko. Zrozumiałem to, gdy doświadczyłem treningu z odważnikami. Zrobiło na mnie duże wrażenie, gdy zobaczyłem jak Team Leader SF Polska robi Tureckie Wstawanie z „dziwną kulą z doczepioną rączką”. Postanowiłem bliżej przyjrzeć się sprawie. Zacząłem czytać książki Pavla Tsatsouline’a i dałem się porwać odważnikowemu szaleństwu.

Ale po kolei. Zawsze fascynowały mnie sztuki walki, więc od podstawówki trenowałem Taekwondo, potem Aikido, Karate Shotokan, Doce Pares, było także Wing Tsun, a ostatnio Krav Maga. Dyscypliny te nauczyły mnie wytrwałości, cierpliwości i walki z samym sobą. Gdy poznałem Kettlebell, zobaczyłem, że te cechy mogę wykorzystać także w tej dyscyplinie. Zacząłem więc treningi. Najpierw w jednej z olsztyńskich siłowni, gdzie odbywały się zajęcia pod nazwą „Kettlebell”. Ale nie miały one wiele wspólnego z metodami Pavla, więc zacząłem trenować sam. Pomogły mi publikacje autorstwa w/w pana Tsatsouline’a, poparte wieloletnimi badaniami naukowymi oraz doświadczenia i sukcesy rosyjskich sportowców.Zakupiłem sobie jednopudówkę (16 kg) i zacząłem machać po swojemu, tzn. wzorując się na filmach z Youtube. Wiedziałem jednak, że to droga w ślepą ulicę i postanowiłem to zmienić. Pojechałem więc na kurs Intro HardStyle Kettlebell do Zielonej Góry w marcu 2013. Te seminarium zmieniło moje spojrzenie na trening i wyznaczyłem sobie nowy cel: kurs Instruktorski StrongFirst Girya level I, który miał sie odbyć w maju 2013. Rozpocząłem przygotowania. Z Zielonej Góry przywiozłem sobie prezent w postaci półtorapudówki (24 kg) i zaczęła się walka o formę na pierwszy w Polsce kurs SFG I. Łatwto nie było, bo byłem tylko zwykłwm amatorem, ale mój upór i determinacja doprowadziły mnie do celu. Pojechałem tam z wielką nadzieją i wiarą w to, że mogę to zrobić. I zrobiłem to! Zdałem i stałem się jednym z pierwszych instruktorów SFG w Polsce. Pamiętam to uczucie: radość, duma i ogromna satysfakcja z osiągniętego celu! Cieszyłem się, że mogę reprezentować moje rodzinne miasto Olsztyn. Gdy wracałem do domu z poranionymi dłońmi i zmęczony na maksa, myślałem już o następnym kroku. Chciałem stworzyć własną grupę, zakochaną tak, jak ja w odważnikach kulowych. Potrzebny był sprzęt, sala do ćwiczeń, garstka ludzi i…odrobinę szczęścia. I szczęście się do mnie uśmiechnęło także tym razem. Założyłem własną firmę, pod nazwą Centrum Kettlebell Olsztyn. W lipcu 2014 obchodziliśmy 1. rocznicę powstania i działalności.

Gdyby ktoś mnie zapytał, czego uczy mnie trening HS Kettlebell, poza jego walorami fizycznymi, odpowiedziałbym bez wahania: Pokory, wytrwałości i szacunku do drugiego człowieka.

Wszystko co osiągnąłem do tej pory zawdzięczam przede wszystkim Bogu, mojej ukochanej żonie i dzieciom, rodzicom oraz ludziom, którzy mnie wspierają. Bo ludzie są najważniejsi. Bez moich adeptów i ich wsparcia nie osiągnął bym tego co mam. Wiele się od nich nauczyłem. Przede wszystkim determinacji i odwagi. W zamian daję im swoją wiedzę, umiejętności, energię i czas. Szanuję wszystkich bez względu na to kim są. Na moich zajęciach każdy jest ważny. Każda nowa osoba przychodząca na mój trening jest traktowana poważnie i z należytą uwagą. Stawiam na bezpieczeństwo, prawidłową technikę i ducha walki z samym sobą. Bo można pokonać wielu przeciwników, ale najtrudniej jest pokonywać swoje słabości. Ta cecha może uczynić ludzi silniejszymi. Siła dla wszystkich !!!

Zapraszam na zajęcia HardStyle Kettlebell do Centrum Kettlebell Olsztyn. Trenujemy we wtorki i piątki o godz. 20:15 w klubie „Fitnesska” w Olsztynie, ul. Burskiego 1. Znajdziecie nas także na Facebooku. Czekamy właśnie na Ciebie!