Michał Zdanowski - Warszawa

Asystent CKBtel: 535 999 795

e-mail: mich.zdanowski@gmail.com

@michal_zdanowski_

Cześć,
Nazywam się Michał Zdanowski. Jestem obecnie (stan na 04.2024) studentem fizjoterapii IV roku na AWF Warszawa, certyfikowanym trenerem medycznym Bodywork® i asystentem Centrum Kettlebell Polska.

Moja przygoda z treningiem siłowym rozpoczęła się około 7 lat temu. Zacząłem wtedy trenować kalistenikę. Myślę, że główną motywacją, był fakt mojej słabości. Byłem cherlawym 16 latkiem grającym w gierki na PC, który doświadczył wielu różnych dyscyplin sportu. Uprawiałem tenisa ziemnego, hokeja, łucznictwo, krav magę, trening kulturystyczny. Jednak żadna z tych dyscyplin, nie wydawała się „moja”.

Zmieniło się to, gdy zacząłem trenować wspomnianą wcześniej kalistenikę. Bardzo się nią zainteresowałem. Oglądałem filmy instruktażowe, czytałem książki, chodziłem na zajęcia grupowe. Poznałem tam mojego serdecznego przyjaciela i mistrza Rafała Bareja, od którego wiele się nauczyłem.

Następnie temat potoczył się jak kula śnieżna. Trening bodyweight, został wzbogacony dodatkowym ciężarem, następnie weszły elementy treningu funkcjonalnego, potem sztanga, dalej wspinaczka i finalnie padła decyzja o studiowaniu fizjoterapii.

Pewnego razu usłyszałem o wyzwaniu „Top Team”. Zgłębiając informacje o tym challengu poznałem Centrum Kettlebell Polska, StrongFirst, Pavla Tsatsouline’a i jego twórczości.

Wiele nauczyłem się z tych źródeł, a także od SFG2 Dawida Pruszyńskiego. Stał się on moim mentorem w świecie wspaniałej przenośnej siłowni, jaką są kettle.

Ostatnio miałem przyjemność wziąć udział w CKB Intro, gdzie na żywo doświadczyłem profesjonalizmu ekipy instruktorów StrongFirst. To zaszczyt stać się częścią tej społeczności. Obecnie jako asystent i mam nadzieję, że niebawem jako instruktor.

Pozdrawiam
Michał Zdanowski