Mateusz Kotlorz

TOP TEAM | Centrum Kettlebell Polska

Aktywność fizyczna od najmłodszych lat wypełniała wolne chwile mojego życia i była czymś więcej niż tylko graniem z kolegami w piłkę nożną czy koszykówkę. Dzięki wytrwałości rodziców, już jako 7 latek uczestniczyłem w treningach karate kyokushin, bawiąc się z rówieśnikami bez świadomości, że wartości, które przekazywali nam nasi trenerzy, będą mi towarzyszyć przez kolejne lata. Od 10 roku życia uczęszczałem do szkoły sportowej o profilu pływackim. Setki przepłyniętych kilometrów sprawiły, że woda stała się dla mnie środowiskiem naturalnym. Pozostało tak do dziś, dzięki czemu uzyskanie stopnia ratownika WOPR było jedynie dobrą zabawą. Godziny spędzone na pływalni stawały się zbyt monotonne, dlatego po 5 latach nadszedł czas na zmiany. Wróciłem na matę Rudzkiego Klubu Karate Kyokushin i przez parę lat intensywnie trenowałem oraz startowałem w zawodach zarówno krajowych jak i międzynarodowych. Powołany do kadry polski juniorów młodszych poznawałem sportowy świat od wewnątrz. Z biegiem czasu okazało się jednak, że mimo międzynarodowych sukcesów nie czułem wystarczającej satysfakcji.

Nastąpił przełom. Pierwsza książka o treningu z masą ciała sprawiła, że w domu szybko pojawił się drążek, na którym doskonaliłem podciąganie. Na półce stanęły kolejne książki o treningu siłowym i teraz spędzałem czas na ćwiczeniach ze sztangą. W końcu książka o odważnikach sprawiła, że kupiłem dwa kettle i starałem się wykorzystywać je w treningu. Od tamtego momentu interesuję się głownie ogólnym przygotowaniem atletycznym (GPP).

Trafiłem na szkolenie INTRO w Centrum Kettlebell, po którym wypełniłem stosowne wymagania i wszedłem w skład TopTeamu. Uczestniczyłem w pierwszym w Polsce kursie StrongFirst i zostałem instruktorem.

Obecnie jestem studentem fizjoterapii na AWF w Katowicach. Stale szukam nowych inspiracji, by uzupełnić wiedzę z zakresu GPP- miedzy innymi wykonując badania na uczelni. Prowadzę regularne zajęcia, pokazując, jak wiele ‘świat ruchu’ ma nam do zaoferowania.

Kontakt:
tel.: 793555865
email: mateuszkotlorz@gmail.com
www.zlotysrodekstudio.pl
www.facebook.com/zlotysrodekstudio