Krzysztof Witkowski - Tarnobrzeg

INSTRUKTOR SFG1


Urodziłem się w 1974 roku. Od kiedy pamiętam ruch i aktywność fizyczna była nieodłączną częścią mojego życia. W 1989 roku rozpocząłem treningi karate kyokushin zafascynowany Brucem Lee, jak wielu w tamtych latach. Od 2010 roku jestem posiadaczem czarnego pasa w karate kyokushin i instruktorem w Tarnobrzeskim Klubie Kyokushin Karate.

Od kiedy zdałem sobie sprawę, że nie jestem nieśmiertelny, a wszelkiego rodzaju bóle kręgosłupa krążą wokół mnie, szukałem czegoś co pozwoli mi zachować sprawność na długi czas, tak trafiłem na system ćwiczeń z ketllebells w których zakochałem się od pierwszego wymachu.

Ponieważ uważam, że na naukę nigdy nie jest za późno, a trening na wolnych ciężarach to nie zabawa postanowiłem poszerzyć swoja wiedzę i tak trafiłem do Zielonej Góry na INTRO KETTLEBELL /marzec 2015/, a następnie po solidnych przygotowaniach stawiłem się na kursie instruktorskim StrongFirst Girya Poziom 1 (29-31 maj 2015), który ukończyłem z wynikiem pozytywnym.

Oprócz systemu ćwiczeń z ketllebells ważne są również zasady, którym hołduje SFG, a najważniejsze że są tam ludzie, którzy w te zasady wierzą (lojalność, szacunek, honor).

Cały czas staram się uczyć i rozwijać poszerzając swoją wiedzę na temat pracy z własnym ciałem jak również odważnikami kulowymi /certyfikacja instruktorska Flexible Steel w 2016 roku/ tak aby na długi czas zachować sprawność fizyczną.

Doktor Krajewsky nazywany ojcem chrzestnym treningu z kettlebells rozpoczął treningi z odważnikami w wieku 41 lat, a 20 lat później wyglądał lepiej niż wtedy gdy zaczynał ale proponuje nie czekać do 40, a jeśli już jesteś po 40, 50 , 60 to pamiętaj nigdy nie jest za późno żeby zacząć przygodę z kettlebells.

Od września 2015 roku trenujemy metodą hardstyle kettlebell w Centrum Kettlebell Tarnobrzeg, którego jestem założycielem, jest coraz więcej chętnych, a ja gorąco zapraszam do nas na zajęcia.