Jakub Sytar - Wrocław

INSTRUKTOR SFG1


Jak u wielu spośród instruktorów i adeptów kettle pojawiły się w moim życiu za pośrednictwem sportów walki. Dawno temu kiedy trenowałem jeszcze Krav Magę we Wrocławiu uwagę moją przykuła rodzima, zielonogórska sekcja, a konkretniej te dziwne kulki, którymi ćwiczą. Były to czasy gdzie nikt jeszcze nie słyszał o StrongFirst, CrossFicie czy odważnikach kulowych. Pierwszy kontakt miałem z nimi zimą 2012/2013 kiedy wraz z kolegą odwiedziłem starą salę Centrum Kettlebell – nigdy nie zapomnę tych zakwasów. W międzyczasie nabawiłem się kontuzji, zerwane więzadło ACL i operacja kolana wykreśliły mnie chwilowo ze sportów walki, po skończeniu studiów wróciłem na łono rodzimej Zielonej Góry i szukając alternatywy treningu nie mogłem nie spróbować kettli. Połączenie ich z treningami na siłowni przyniosło zaskakujące skutki, w zaledwie trzy miesiące nie tylko wróciłem do kondycji przed kontuzji a nawet pobiłem wszystkie swoje wcześniejsze rekordy jednocześnie tracąc zbędne kilogramy.

Reszta była już historią, pierwsze szkolenie intro, pierwsze prowadzenie treningów, aż do mojego certyfikatu SFG na który zdecydowałem się dopiero po kilku latach.

Obecnie mieszkam we Wrocławiu, spędzając dni na pracy tłumacza, niejednokrotnie nad tekstami związanymi z kettlami, a wieczory na prowadzeniu treningów grupowych jak i personalnych. Nieustannie szkolę się we własnym zakresie oraz uczęszczając na rozmaite szkolenia o tematyce treningowej (np. kursy prowadzone przez Patricka Meinarta lub Ground Force Method)

Dla mnie kettle są genialnym instrumentem treningowym same w sobie, lecz w połączeniu z innymi technikami przynoszą jeszcze lepsze efekty, zarówno w pracy nad siłą, wytrzymałością i ogólną sprawnością.